Urząd czynny:
Poniedziałek, wtorek, czwartek: 7:30-15:30
środa: 7:30-16:30
piątek: 7:30-14:30

VTŻ z awansem do finału krajowego! Nieprawdopodobny sportowy weekend w Żychlinie!

Siatkarze walczący o awans do finału krajowego w walce o awans do 2 ligi siatkówki! Drużyny z Ostrołęki, Tarnowa Podgórnego, Gietrzwałtu i Żychlina od piątkowego wieczoru do niedzielnego popołudnia zaprezentowali kibicom swoje umiejętności i zafundowali swoim fanom huśtawkę nastrojów.
Kibice gospodarzy, po tak dobry sezonie zasadniczym i wojewódzkim turnieju finałowym, mieli rozbudzone apetyty i oczekiwania wobec zespołu Volley Team Żychlin. Po pierwszym wygranym 3:0 meczu apetyty te były co raz większe.

W drugim dniu turnieju półfinałowego o godzinie 17:00 na parkiecie spotkały się drużyny z Żychlina i Ostrołęki, podbudowane pierwszymi wygranymi. Wszystko wskazywało, że ten mecz będzie najważniejszy dla układu miejsc w turnieju, awansu i ewentualnej walki o bycie gospodarzem turnieju finałowego. Kibice nie wyobrażali sobie już chyba innego scenariusza niż ten, że VTŻ awansuje, ale w każdym meczu wymagali walki i wygranej. Tumult wywołany przez kibiców był wręcz ogłuszający.

Pierwszy set ułożył się doskonale dla zespołu z Ostrołęki, która kontrolowała od początku jego przebieg wygrywając 25:20. W drugim, przy wyrównanej grze w drugiej części seta, wynik wydawał się otwarty do końca, ale niestety zakończył się zwycięstwem Ostrołęczan 26:24. Niestety wynik na tablicy brzmiał 2:0 dla gości, co kiepsko wróżyło i pozostało czekać czy nasi siatkarze udźwigną ten ciężar i pokonają słabości, które bezlitośnie wykorzystywali przeciwnicy.

Doping nawet na chwilę nie osłabł i kibice czekali na pokazanie siły przez zespół i jego odrodzenie. Trzeci set i jest przebudzenie oraz upragniony wygrany set. Tym razem to Volley Team Żychlin przejął kontrolę nad wydarzeniami na parkiecie i spokojnie dograł set 20:25. Wynik na tablicy brzmiał 2:1. Wszyscy w napięciu oczekiwali kolejnej odsłony, gdyż jak głosi stare siatkarskie porzekadło, jeśli prowadzisz 2:0 i nie wygrywasz 3:0, to przegrywasz 2:3!

I tak czwarty set to była zaciekła walka o każdy punkt, wyrównana walka na parkiecie długo nie dawała wyraźnej przewagi żadnej z drużyn, aż w końcówce seta gracze z Żychlina odskoczyli na 2, 3 a nawet 4 punkty, którą to przewagę udało im się utrzymać do końca i doprowadzili do remisu w setach.

A zatem wynik brzmiał 2:2 (25:20, 26:24, 20:25, 23:25) i kwestię zwycięstwa miał rozstrzygnąć tiebreak!

Piąty set, wielkie emocje, zespół VTŻ na fali wznoszącej i ogłuszający, szalony doping kibiców z Żychlina. Nie mogło być zatem inaczej. Zawodnicy Volley Team Żychlin postawili przysłowiową kropkę nad i w tym meczu, kontrolując przebieg seta od pierwszej piłki wygrali go 8:15 i cały mecz zakończył się wynikiem :

SPS Volley OstrołękaVolley Team Żychlin2:325:20, 26:24, 20:25, 23:25, 8:15

Wspaniałe emocje, huśtawka nastrojów, wielka wiara kibiców w zwycięstwo naszej drużyny, mały horror a potem wielkie święto! Ten mecz rzeczywiście był wspaniałym pokazem piękna siatkówki, hartu ducha, woli walki i zwycięstwa zawodników obu drużyn. Kibice dostali wspaniałe siatkarskie widowisko na żywo w żychlińskiej hali. Zwycięstwo było tym bardziej wartościowe, gdyż zespół z Ostrołęki to bardzo dobra drużyna mająca utalentowanych zawodników prezentujących wysoki poziom sportowy.

Po tym jak w drugim meczu dnia drużyna Tarnovii pokonała Sunbrokera, awans VTŻ do finału krajowego stał się faktem. Pozostało dla przypieczętowania sukcesu i podsumowania wspaniałych zawodów wygrać ostatni mecz i myśleć już o zawodach finałowych.

Terminwyniki setów
14-04-2023KPS GietrzwałdSPS Volley Ostrołęka0:319:25, 17:25, 23:25
14-04-2023Tarnovia Volleyball TarnówVolley Team Żychlin0:321:25, 13:25, 17:25
15-04-2023SPS Volley OstrołękaVolley Team Żychlin2:325:20, 26:24, 20:25, 23:25, 8:15
4Sunbroker KPS Gietrzwałd330:9178:225

Krótko podsumowując, w tym sezonie zespół Volley Team Żychlin rozegrał 16 oficjalnych spotkań w sezonie zasadniczym oraz wojewódzkim turnieju finałowym i półfinale o awans do 2. ligi, z czego wygrał aż 15!