Kategoria Poradnik

Uzależnienia i przeciwdziałanie przemocy

Jeśli picie alkoholu przez kogoś bliskiego Cię niepokoi, Ty i Twoja rodzina z tego powodu cierpi i nie wiesz jak sobie z tym poradzić. Jeśli w Twoim domu jest przemoc czy psychiczna/ fizyczna i nie wiesz gdzie szukać pomocy. Jeśli Ty czy ktoś Ci bliski ma problemy z narkotykami czy innymi uzależnieniami i chcesz uzyskać informację, pomoc? Skorzystaj z pomocy oferowanej przez Rodzinny Klub Abstynenta.
kot i pies

Sterylizacje/kastracje psów i kotów

W związku z wejściem w życie uchwały Rady Miejskiej w Żychlinie Nr XXXII/163/2021 z dnia 17 marca 2021 r. w sprawie określenia „Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Gminy Żychlin na 2021 rok” Urząd Gminy w Żychlinie informuje, że rozpoczyna nabór wniosków o dofinansowanie w wysokości 50% kosztów zabiegów sterylizacji lub kastracji psów i kotów będących własnością mieszkańców Gminy Żychlin lub sfinansowanie 100% kosztów w/w zabiegów przygarniętych bezdomnych psów i kotów pochodzących z terenu gm. Żychlin.
Usuwanie azbestu przez człowieka w kostiumie ochronnym

Usuwanie azbestu

Azbest to materiał używany niegdyś powszechnie w budownictwie. Z biegiem lat płyty azbestowo-cementowe ulegają korozji, a szkodliwe włókna dostają się do organizmu człowieka, co może być źródłem chorób.
white and red wooden house beside grey framed magnifying glass

Decyzja o warunkach zabudowy

Na obszarach, gdzie nie uchwalono miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego (dalej: MPZP), decyzja o warunkach zabudowy stanowi…

Ślub cywilny

Jeśli decydujecie się na ślub cywilny – udaj się do urzędu stanu cywilnego aby złożyć tak…

Odpady komunalne

Aby łatwiej poradzić sobie z problemem śmieci, bezwzględnie trzeba je segregować. Dlatego oddzielnie zbiera się papier, plastik, metale, szkło, resztki organiczne oraz odpady niebezpieczne, takie jak zużyte baterie, świetlówki, sprzęt elektroniczny, chemikalia. Dzięki selektywnej zbiórce część odpadów zostanie wykorzystana jako surowce wtórne, część spalona.

Jak wyrobić dowód osobisty?

Zbliżają się twoje 18. urodziny i chcesz wyrobić swój pierwszy dowód? Kończy się ważność twojego dowodu…

Narodziny dziecka

Jeśli urodzi ci się dziecko, trzeba je zgłosić do Urzędu Stanu Cywilnego. Kierownik urzędu zarejestruje urodzenie…

Skip to content