Granty Sołeckie 2025 – umowy podpisane!

Z przyjemnością informujemy, że w ubiegły czwartek tj. 24 lipca Gmina Żychlin podpisała umowy o dofinansowanie w ramach programu „Granty sołeckie” 2025, finansowanego z budżetu Województwa Łódzkiego.

Dzięki pozyskanym środkom, każde z dwóch sołectw: Buszków i Drzewoszki, otrzymało po 15 000 zł.

🔹 W Buszkowie dotacja zostanie przeznaczona na zakup i montaż altany, która posłuży mieszkańcom jako miejsce spotkań i wydarzeń integracyjnych.
🔹 W Drzewoszkach środki zostaną wykorzystane na zakup stołów i krzeseł, co poprawi warunki organizacji lokalnych wydarzeń i spotkań.

Dziękujemy Samorządowi Województwa Łódzkiego za wsparcie lokalnych inicjatyw, a sołectwom gratulujemy pozyskanych środków i życzymy sprawnej realizacji projektów!

Burmistrz Grzegorz Ambroziak z członkinią Zarządu Województwa Łódzkiego Wicemarszałek Agnieszką Ryś.