Biuletyn Informacji Publicznej

Urząd czynny:
Poniedziałek, wtorek, czwartek: 7:30-15:30
środa: 7:30-16:30
piątek: 7:30-14:30

Poszerzenie ulicy Sannickiej i płynny ruch na skrzyżowaniu przy poczcie!

To firma Strabag wykona modernizację drogi wojewódzkiej w Żychlinie. W środę w Urzędzie Gminy w Żychlinie odbyła się narada techniczna z przedstawicielem wykonawcy w zakresie przygotowania objazdów i zsynchronizowania prac drogowych z budową kanalizacji.

Za 2 do 3 tygodni rozpoczną się prace związane z poszerzeniem ul. Sannickiej i budową dwóch rond, w tym najważniejszego przy poczcie. Prace potrwają ok. 18 m-cy.

Prosimy mieszkańców o uzbrojenie się w cierpliwość

i przepraszamy za utrudnienia w ruchu.

Ruch na modernizowanych odcinkach ul. Traugutta, ul. Orłowskiego i ul. Sannickiej odbywać się będzie na zasadzie odcinkowych wahadeł z sygnalizacją świetlną, podobnie jak przy budowie ronda w Dobrzelinie.

Kierowcy doskonale znają skrzyżowanie przy poczcie, na które szczególnie trudno wjechać z ulicy Łukasińskiego. Rondo usprawni i przyspieszy pokonywanie tego skrzyżowania, a jednocześnie ograniczy możliwość nagannych zachowań kierowców z cięższą nogą. Inwestycja w znacznej mierze poprawi bezpieczeństwo korzystania z dróg w Żychlinie.

Po wieloletniej batalii wreszcie ul. Sannicka będzie drogą wojewódzką z prawdziwego zdarzenia. Ten pokraczny, wąski ewenement w skali dróg wojewódzkich zniknie z mapy drogowej. Będziemy teraz namawiać władze województwa na kolejną inwestycję, czyli poszerzenie wyjazdu na Płock.

Dla porządku przypomnę, że w przetargu złożono, aż 4 oferty. Dwie najniższe nie spełniły warunków przetargowych, więc Zarząd Dróg Wojewódzkich wybrał ofertę firmy Strabag na kwotę 28 041 989,85 zł.

Ponieważ Urząd Marszałkowski w Łodzi zabezpieczył na inwestycję dużo wyższą kwotę, bo aż 29.000.000 zł, wybranie oferenta nie było zagrożone.

O inwestycjach wojewódzkich informowaliśmy mieszkańców na bieżąco na naszym portalu

Skip to content