Biuletyn Informacji Publicznej

Urząd czynny:
Poniedziałek, wtorek, czwartek: 7:30-15:30
środa: 7:30-16:30
piątek: 7:30-14:30

Już oficjalnie, umowa podpisana! Od stycznia ruszają kursy autobusów PKS na trasie Żychlin-Kutno-Żychlin

Jak informowałem czytelników na początku grudnia (https://zychlin.eu/2023/12/01/od-stycznia-nowe-kursy-autobusow-pks-na-trasie-zychlin-kutno-zychlin/) wraz z Prezesem PKS w Gostyninie zwróciliśmy się z wnioskiem do Starosty Kutnowskiego, o objęcie organizacją transportu publicznego trasy Żychlin-Kutno, na co Starosta Daniel Kowalik chętnie przystał i rozpoczęto przygotowania organizacyjne.

Miło mi poinformować, że wczoraj Zarząd Powiatu podpisał umowę z PKS w Gostyninie i przy dofinansowaniu z budżetu centralnego oraz udziale własnym budżetu Gminy Żychlin, nowa linia autobusowa rozpocznie funkcjonowanie od stycznia 2024 r. Rada Miejska w Żychlinie podjęła stosowną uchwałę o przekazaniu dotacji Powiatowi Kutnowskiemu na sfinansowanie udziału własnego samorządu.

Dziękuję za pozytywne podejście do rozwiązania problemu staroście Danielowi Kowalikowi i prezesowi PKS Damianowi Gołębiewskiemu ponieważ jest to bardzo korzystne rozwiązanie dla mieszkańców. Ceny biletów będą atrakcyjne w porównaniu do obecnych cen przewoźnika.

Podróżni zainteresowani nabyciem biletu miesięcznego mogą to zrobić w Kutnie, ul. Żwirki i Wigury (na stacji paliw   MOYA za BRICO MARCHE) – czynne 7 dni w tygodniu w godz.: 6:00 – 21:00.  Płatność za bilety miesięczne – tylko gotówka.  Informacja pod numerem telefonu: 690 622 752

Przedstawiamy szczegóły nowej trasy:

Rozkład jazdy

Ceny biletów jednorazowych:

 

Ceny biletów miesięcznych:

Skip to content