Biuletyn Informacji Publicznej

Urząd czynny:
Poniedziałek, wtorek, czwartek: 7:30-15:30
środa: 7:30-16:30
piątek: 7:30-14:30

Bardzo udana premiera spektaklu „Lustereczko powiedz przecie…”

Znana baśń braci Grimm o Królewnie Śnieżce i siedmiu krasnoludków stała się podstawą przedstawienia przygotowanego w Żychlińskim Domu Kultury. 3 grudnia 2023 roku na scenie Żychlińskiego Domu Kultury miała miejsce premiera Naszej Bajki (napisałam to z wielkiej litery, gdyż był to projekt, w który włożyliśmy wiele serca, pracy, czasu, a każdy z nas bardzo emocjonalnie związał się z przygotowywanym przedstawieniem).

Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków to ponadczasowa historia lubiana przez dzieci i dorosłych. Chcieliśmy pokazać Mieszkańcom naszą wersję baśni, aby wprowadzić w klimat nadchodzących świąt. Chociaż Boże Narodzenie dopiero za kilka tygodni, chcieliśmy przypomnieć, że to magiczny czas, a zatem nie ma lepszego momentu, aby przypomnieć sobie historię Śnieżki.

Do realizacji przedstawienia zaprosiliśmy wielu Przyjaciół Żychlińskiego Domu Kultury. Uznaliśmy, że międzypokoleniowa formuła przedstawienia będzie w tym wypadku niezastąpiona i dlatego w naszym przedstawieniu wystąpili Seniorzy, Dzieci i Dorośli. Tylko tak można pokazać, jak zróżnicowana jest nasza społeczność, i że pomimo różnic można pracować razem i stworzyć coś wyjątkowego, a takim właśnie wyjątkowym wydarzeniem była premiera bajki “Lustereczko, powiedz przecie”.

Po więcej foto i relacji zapraszamy na zedek.pl

tekst: Renata Dziuba

Skip to content