Biuletyn Informacji Publicznej

Urząd czynny:
Poniedziałek, wtorek, czwartek: 7:30-15:30
środa: 7:30-16:30
piątek: 7:30-14:30

Od stycznia nowe kursy autobusów PKS na trasie Żychlin-Kutno-Żychlin

Burmistrz Żychlina i Prezes PKS w Gostyninie zwrócili się 24 października wspólnym wnioskiem do Starosty Kutnowskiego, o objęcie organizacją transportu publicznego trasy Żychlin-Dobrzelin-Kutno-Dobrzelin-Żychlin.
Otrzymaliśmy szybko informację, że wniosek został rozpatrzony pozytywnie i powiat wystąpił o dofinansowanie przewozów z dotacji Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych. W ostatnich dniach Wojewoda Łódzki pozytywnie rozpatrzył wniosek starostwa, więc z początkiem nowego roku mieszkańcy będą mogli skorzystać z usług nowego przewoźnika.

Trasa przebiegać ma od Pl. Jana Pawła II przez Dobrzelin, przejeżdżać przez Kutnowską Strefę Ekonomiczną, obok Aquaparku Kutno i szpitala, aż do dworca PKP Kutno. Cena biletu jednorazowego oszacowana została na poziomie 5 zł.

Gmina Żychlin zabezpieczy wkład własny do organizacji linii w wysokości 72 tys. zł rocznie.

Współpraca lokalna pomiędzy Gminą Żychlin a PKS Gostynin rozwija się sukcesywnie od kilku lat. Planujemy również jej dalsze rozszerzanie o kolejne usługi. Szukamy również wspólnie rozwiązania związanego z problematyczną dla niezmotoryzowanych mieszkańców trasą Żychlin-Łódź-Żychlin.

Skip to content