Biuletyn Informacji Publicznej

Urząd czynny:
Poniedziałek, wtorek, czwartek: 7:30-15:30
środa: 7:30-16:30
piątek: 7:30-14:30

Fascynujące opowieści mieszkańców Żychlina zainspirowane fotografiami z albumu

Z ogromną uwagą i ciekawością słuchaliśmy dziś mieszkańców Żychlina, którzy przyszli na spotkanie promujące album z fotografiami Kutna i powiatu kutnowskiego. Zarówno prezentacja multimedialna, jak i oglądana publikacja sprawiły, że uczestnicy spotkania wrócili do wspomnień, opowieści rodzinnych związanych z Żychlinem, ale też i z Kutnem. A w opowieściach rodzinnych związanych ze zdjęciami dotarli nawet do czasów XIX wieku… O fotografiach przekazanych do albumu opowiadali ich ofiarodawcy, a inni uczestnicy spotkania uzupełniali ich wypowiedzi. Wspólnie próbowaliśmy rozwiązywać zagadki dotyczące części fotografii zamieszczonych w albumie. Niektórzy z mieszkańców Żychlina rozpoznali swoich krewnych na fotografiach. Jak mówili nam uczestnicy spotkania, albumy trafią w wiele miejsc za granicą Polski, do ich rodzin. Przekazaliśmy obecnym na spotkaniu, Przewodniczącej Rady Miejskiej w Żychlinie Elżbiecie Sikora i Przewodniczącej Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Spraw Społecznych Rady Miejskiej w Żychlinie Agnieszce Sidwa, egzemplarze publikacji dla Burmistrza Gminy Żychlin Grzegorza Ambroziaka, który z uwagi na obowiązki służbowe nie mógł być obecny na spotkaniu.

Gościliśmy w Żychlińskim Domu Kultury, którego dyrektorka Magdalena Modrzejewska-Rzeźnicka zawsze z otwartymi ramionami przyjmuje organizacje pozarządowe z realizowanymi projektami. Dziękujemy!

Zadanie publiczne pn. „Opracowanie i wydrukowanie albumu z fotografiami (z XX wieku) Kutna i powiatu kutnowskiego” realizowane jest przez Stowarzyszenie Grupa Przyjaciół „od jutra” i finansowane ze środków Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego Łódzkie na Plus 2023. Patronat Honorowy – Starosta Kutnowski Daniel Kowalik.

Teresa Mosingiewicz

Prezes Stowarzyszenia Grupa Przyjaciół „od jutra”

Bożena Gajewska

Koordynatorka zadania publicznego

Skip to content