Biuletyn Informacji Publicznej

Urząd czynny:
Poniedziałek, wtorek, czwartek: 7:30-15:30
środa: 7:30-16:30
piątek: 7:30-14:30

Akcja profilaktyczna ” Pierś do przodu”

W minioną sobotę w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Żychlinie odbyła się druga edycja akcji ,,PIERŚ DO PRZODU.Twoje zdrowie jest ważne.” związana z profilaktyką nowotworu piersi.
Wydarzenie zostało sfinansowane z budżetu Gminy Żychlin oraz Stowarzyszania Hospicjum Kutnowskiego.
Cały dzień upłynął pod znakiem badań oraz szkoleń.
Dr MARIA SKONIECZNA-Chirurg onkolog CZMP oraz MAGDALENA SAPIEJKA– radiolog od godz. 8 do 18 diagnozowały pacjentki. Można było także wykonać badanie mammograficzne.
Łącznie wykonano 134 badań USG i mammografii.
Zespół pielęgniarski-Panie Marzena Michalak oraz Patrycja Tetkowska wykonywały badania profilaktyczne w zakresie pomiaru ciśnienia oraz badania poziomu glukozy.
Członkinie STOWARZYSZENIA KUTNOWSKI KLUB AMAZONEK udzielały porad w zakresie samobadania piersi oraz odpowiadały na wszystkie nurtujące pytania.
Panie z TPZK- Agnieszka Płocha, Henryka Dybiec, Agnieszka Wilińska oraz Marzena Żandarowska prowadziły warsztaty rękodzieła artystycznego. Były też warsztaty z makramy. Kosmetolog Ola Różycka udzielała porad związanych z profesjonalną pielęgnacją skóry. Odbyły się również warsztaty Jogi Zdrowy Kręgosłup. Dzień zakończyły spektakularne występy naszych przedszkolaków Ananasków, Zuchów i Słoneczek oraz szkolnej grupy tanecznej. Gośćmi części artystycznej był Gracjan Przyłoga, który wcielił się w postać Krzysztofa Krawczyka i Marcelina Tomaszewska.

Serdecznie dziękujemy wszystkim przybyłym za obecność oraz udział w projekcie ,,PIERŚ DO PRZODU”. Szczególne podziękowania kierujemy pod adresem wszystkich osób zaangażowanych w przygotowanie tego szczególnego dnia: pracownikom szkoły i hospicjum. Koordynatorami akcji były Katarzyna Falborska i Anna Królikowska-Bartczak.

Skip to content