Biuletyn Informacji Publicznej

Urząd czynny:
Poniedziałek, wtorek, czwartek: 7:30-15:30
środa: 7:30-16:30
piątek: 7:30-14:30

“Ostatni sen Eugenii”

Chcielibyśmy Państwa serdecznie zaprosić do udziału w spektaklu o obozie dla polskich Dzieci przy ulicy Przemysłowej w Łodzi Ostatni Sen Eugenii/ Eugenias letzter Traum w reżyserii Doroty Abbe. Spektakl przygotowany przez Fundację Gra/nice dedykowany jest Dorosłym i Młodzieży od 16. roku życia.                                                

Osią spektaklu jest postać Eugenii Pol vel Genowefy Pohl – wachmanki obozu. Jej dwoista natura, totalne wyparcie swoich zbrodni, jej wersja zdarzeń w zderzeniu ze wspomnieniami więźniów opisujących Pohl jako wyjątkowo okrutną sadystkę, stała się punktem wyjścia do teatralnych poszukiwań. Twórcy pragną zadać pytania dotyczące historii i jej związku z teraźniejszością, mechanizmów pamięci, niepamięci i wyparcia, odwiecznych dylematów granic dobra i zła, związku kata i ofiary.                                                

6 listopada 2023 roku, godz. 11.00
sala widowiskowa Żychlińskiego Domu Kultury

Spektakl potrwa około 70 minut, po nim zaś zaplanowane jest spotkanie z aktorami i edukatorem Centrum Dialogu im. Marka Edelmana w Łodzi, Michałem Adamiakiem, które według założeń projektu ma trwać 45 minut. Spotkanie będzie dotyczyło historii obozu przy ulicy Przemysłowej w Łodzi. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Realizacja zadania dofinansowana ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury Kultura – Interwencje. Edycja 2023.

Spektakl został zrealizowany w ramach programu OFF Polska organizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz ze środków Miasta Łodzi.

Partnerami wydarzenia są: Gminny Ośrodek Kultury w Rzgowie, Wieluński Dom Kultury, Sieradzkie Centrum Kultury, Żychliński Dom Kultury, Kutnowski Dom Kultury, Centrum Dialogu im. M. Edelmana w Łodzi oraz Fundacja Na Marginesie.

Info: ŻDK

Skip to content