Biuletyn Informacji Publicznej

Urząd czynny:
Poniedziałek, wtorek, czwartek: 7:30-15:30
środa: 7:30-16:30
piątek: 7:30-14:30

Ogromne sportowe emocje w meczu Volley Team Żychlin vs. SPS Konspol Słupca!

Pierwszy domowy mecz w 2. lidze rozegrany sobotę w hali sportowej przy ul. Łukasińskiego zgromadził kilkuset kibiców żychlińskiego zespołu. Wszyscy zebrani na trybunach od pierwszych minut meczu mocno dopingowali swoich pupili. Tumult był niesamowity, a zespoły zafundowały wszystkim prawdziwy rollercoaster emocji!

Volley Team Żychlin wygrał z Konspolem Słupca po tiebreaku:

Volley Team ŻychlinKonspol Słupca3:225:22, 18:25, 28:26, 17:25, 15:13

Pierwszy set padł łupem VTŻ po piorunującej końcówce, ponieważ lepiej w seta weszła drużyna gości i długo prowadziła kilkoma punktami. W ostatniej fazie nasi zawodnicy bezwzględnie wykorzystali kilka błędów gości i wyrównali stan rywalizacji, a następnie uzyskali bezpieczną przewagę 2-3 punktów, którą utrzymali do końca.

Drugi set to odwrócone role i szereg prostych pomyłek po stronie naszych zawodników, które pozwoliły gościom osiągnąć sporą przewagę, więc set padł ich łupem przy aż 7 punktowej przewadze.

Zawodnicy z Żychlina szybko się pozbierali i w następnym secie przy bardzo wyrównanej grze, a niesamowicie nerwowej końcówce seta przy stanie 23:23 wytrzymali lepiej stresującą sytuację i wygrali na przewagi 28:26. Warto wspomnieć o fatalnej i bardzo nerwowej sytuacji, gdy sędziowie anulowali punkt Volley Team zmieniając swoją wcześniejszą decyzję. Po interwencji zawodników Konspolu, którzy wskazywali na błąd w zagraniu naszego zawodnika i długiej naradzie sędziów wyniki z korzystnego 24:23 dla VTŻ zmieniono na 23:24 i to Konspol miał pierwszą piłkę setową. Decyzja wywołała ogromne poruszenie na trybunach i wśród zawodników, ale kilkuminutowa przerwa i kłótnie zawodników z sędziami zakończone żółtymi i czerwoną kartką dla zawodnika gości, nie wybiła z rytmu naszych siatkarzy, którzy pokazali, że mają nerwy ze stali i wygrali seta.

W czwartym secie doszło do niesamowitej serii serwującego zawodnika gości, który jak mawia się w żargonie sportowym miał prawdziwy dzień konia i zrobił naszej drużynie sporą krzywdę bardzo mocnym i zmiennym serwisem. Odbiór piłki oraz ustawieni akcji do kontry był bardzo trudny, co skutkowało osiągnięciem przez Konspol bardzo dużej przewagi punktowej. Kibice jednak cały czas głośno wspierali drużynę a o przegranym secie trzeba było szybko zapomnieć i trener musiał ustawić taktykę zespołu na piątego seta.

Tie-break miał jednoznaczny przebieg. Zespół Volley Team udowodnił, która drużyna w tym bardzo emocjonującym i ciekawym meczu zasłużyła na zwycięstwo. Praktycznie od pierwszych punktów zespół uzyskał przewagę 2-3 punktów i kontrolując przebieg gry, nie popełniając błędów i przygotowując ciekawe akcje w ataku postawił kropkę nad i. Wynik 3:2 i 2 punkty zostały w Żychlinie. Brawo Panowie! Było pięknie choć nerwowo, ale pokazaliście prawdziwy charakter wojowników.

W tabeli 2. ligi po dwóch kolejkach na czele są drużyny z Wilczyna, Torunia i Gorzowa Wlkp. Nasz zespół na doskonałym 4 miejscu z punktem straty. Jak na beniaminka spisujemy się bardzo dobrze. Czekamy teraz na mecz w Poznaniu z Eneą Energetykiem, który rozegrany zostanie w niedzielę 15 października o godz. 13:00. Relacja jak zawsze na profilu VTŻ na Fb. Zapraszamy do kibicowania!

tabela po 2. kolejce

miejscedrużynameczepunktysetymałe punkty
1Bejenka Budownictwo LUKS Wilki Wilczyn266:1173:142
2CUK Anioły Toruń266:1171:150
3Agencja Inwestycyjna Stilon Gorzów Wielkopolski266:1165:155
4Volley Team Żychlin256:3202:193
5Tubądzin Volley MOSiR Sieradz245:3184:155
6Enea Energetyk Poznań235:5194:205
7Stoczniowiec Politechnika Gdańska224:5183:200
8KRISHOM Września223:5160:168
9SPS Konspol Słupca212:6165:178
10Trefl II Gdańsk212:6159:176
Skip to content