Biuletyn Informacji Publicznej

Urząd czynny:
Poniedziałek, wtorek, czwartek: 7:30-15:30
środa: 7:30-16:30
piątek: 7:30-14:30

Volley Team Żychlin z wygraną w debiucie w 2. lidze!

Pierwsze koty za płoty, czyli mamy 3. punkty w debiutanckim meczu w 2. lidze siatkówki mężczyzn. Zespół na swój premierowy mecz pojechał do Stoczniowca Politechnika Gdańska i pokazał się z dobrej strony. Wróciliśmy do Żychlina w dobrych nastrojach po zwycięstwie 3:1 (24:26, 25:18, 25:20, 25:18).

Do pełni szczęścia zabrakło odrobiny koncentracji w końcowej fazie pierwszego seta. Pomimo prowadzenia przez część meczu 4 i 5 punktami, końcówka lepiej wyszła gospodarzom, którzy wyrównali wynik i z niewielką przewagą wygrali seta. W kolejnych, nasi zawodnicy nie pozostawili już cienia wątpliwości, która z drużyn zasługuje na zwycięstwo. Gra kombinacyjna, ciekawe akcje i zmienność rozgrywania piłki, nie pozwoliły przeciwnikom czytać naszej gry. Poza tym zawodnicy trenera Bartka Kujawiaka bezwzględnie zaczęli wykorzystywać każdą pomyłkę Gdańszczan. Prowadzenie gry i wynik w 2. i 4. secie nie dawało nadziei gospodarzom na osiągnięcie pozytywnego wyniku, a w 3 secie pozwoliło myśleć o tym tylko w połowie seta.

Podobnie rzecz miała się z dopingiem na trybunach ponieważ zdominowaliśmy całkowicie te zawody i można było odnieść wrażenie, że mecz jest rozgrywany w Żychlinie. Kibice jak zwykle dali od siebie maksimum wsparcia.

Sobota była więc dniem udanego debiutu Volley Team Żychlin w 2. lidze i pozwala z optymizmem patrzeć w przyszłość i czekać na kolejne mecze. W najbliższą sobotę 7 października pierwszy mecz w roli gospodarzy. Podejmujemy zespół Konspol Słupca. Zapraszamy do hali sportowej przy ul. Łukasińskiego wszystkich starych i nowych kibiców chcących dopingować nasz zespół!

Mecze są oczywiście transmitowane na profilu klubu VTŻ

Skip to content