Biuletyn Informacji Publicznej

Urząd czynny:
Poniedziałek, wtorek, czwartek: 7:30-15:30
środa: 7:30-16:30
piątek: 7:30-14:30

Święto Żychlina tym razem w pierwszy wrześniowy weekend.

Po niefortunnych przygodach z kapryśną, deszczową pogodą w maju w poprzednich latach, w tym roku zaplanowaliśmy obchody jubileuszu nadania praw miejskich Żychlinowi na pierwszy wrześniowy weekend. Jest to powrót do dawnej tradycji obchodów właśnie tuż po wakacjach. Będzie to też okazja do ostatniej chwili wytchnienia i zabawy dla uczniów przed nowymi wyzwaniami roku szkolnego. Również dorośli mieszkańcy znajdą dla siebie ciekawe atrakcje.

Świętowanie jubileuszu 626. urodzin Żychlina rozpocznie się w sobotę 2 września na Placu Wolności, a następnego dnia przenosimy zabawę na plac przy ul. Łąkowej. W czasie zabawy nawiążemy do tradycji strażackich i ludowych, a zakończymy wspólną zabawą przy dźwiękach muzyki pop z gwiazdą wieczoru. Wszystkie szczegóły święta przedstawimy już wkrótce w czasie akcji reklamowej.

Jedną z atrakcji części ludowej święta, będzie występ zespołu wokalno-choreograficznego Divograj z Ukrainy. Jest to zespół reprezentacyjny, mający bogaty repertuar i doświadczenie z międzynarodowych występów. Konieczna jest zgoda Ministra Kultury Ukrainy na wyjazd zagraniczny dla zespołu z uwagi na trwający stan wojenny, ale mamy nadzieję, że będziemy mogli gościć u nas Divograj i podziwiać ich artystyczny kunszt.

Już dziś zapraszam wszystkich do wspólnego radosnego świętowania 626. urodzin Żychlina! I mam nadzieję, że dopisze nam wtedy piękna słoneczna pogoda!

Skip to content