Biuletyn Informacji Publicznej

Urząd czynny:
Poniedziałek, wtorek, czwartek: 7:30-15:30
środa: 7:30-16:30
piątek: 7:30-14:30

Trzecia transza wparcia humanitarnego dla Ukrainy

Wspólnie z firmą Cargill, Cukrownią w Dobrzelinie, przy wsparciu radnych, jednostek samorządowych, sołectw, stowarzyszeń i darczyńców prywatnych, przygotowaliśmy 3 transzę pomocy humanitarnej dla społeczności walczącej Ukrainy. Dary o szacunkowej wartości ponad 40 tys. złotych dostarczyliśmy wraz z Rafałem Kalinowskim (znów wielkie i serdeczne podziękowanie za pomoc w dalekiej podróży) w trzy miejsca. Do miasta partnerskiego Brody, do szkoły w Tetylkowcach k/Krzemieńca oraz do Domu Samotnej Matki w Fastowie k/Kijowa. Widząc trudną sytuację na miejscu możemy potwierdzić, że każda pomoc jest niezwykle ważna.

Produkty pochodziły ze zbiórki rzeczowej od mieszkańców oraz lokalnych instytucji samorządowych i firm oraz bezpośrednio zakupione zostały z budżetu Gminy Żychlin. Największy ciężar wsparcia wzięła na siebie firma Cargill, która przekazała do naszego budżetu znaczącą darowiznę na rzecz pomocy humanitarnej w wysokości 30 tys. złotych.

Spieszę z podziękowaniami dla szefostwa i pracowników Caragill’a oraz każdego z osobna darczyńcy!

Szczególne podziękowania ponownie dla Jacka Kubiaka, który po raz trzeci udostępnił swoje auto dostawcze z pełnym bakiem paliwa. Dziękuję wszystkim serdecznie!

Przedstawiam poniżej krótką relację z akcji oraz naszego przejazdu do naszych przyjaciół w Ukrainie, a na początek krótkie podziękowania od obdarowanych.

Tłumaczenie: List z podziękowaniami dla gminy Żychlin.

Nasi drodzy przyjaciele i partnerzy z gminy Żychlin. W imieniu całej społeczności Brodów i narodu ukraińskiego wyrażamy nasz wielki szacunek i szczerą wdzięczność za wsparcie i pomoc humanitarną w tym najtrudniejszym dla Ukrainy czasie.

Społeczność Brodów otrzymała trzecią transzę humanitarną od filantropów z Żychlina. Burmistrz gminy Grzegorz Ambroziak osobiście dostarczał do miasta Brody żywność, środki higieniczne, leki i inne rzeczy dostarczane przez Polaków ukraińskim żołnierzom i osobom, które najbardziej ucierpiały na wojnie.

Wszystkie otrzymane leki zostały natychmiast przekazane do Szpitala Miejskiego w Brodach. Inne rzeczy dostarczymy najbardziej potrzebującym obywatelom i żołnierzom (wyślemy fotorelację). Jeszcze raz dziękuję z całego serca za wielkie wsparcie Ukrainy. Dziękujemy za pomoc naszym obywatelom w Polsce. Dziękujemy za przybliżenie Zwycięstwa, pokoju i spokoju dla Europy i całego cywilizowanego świata. Dziękujemy!
Burmistrz miasta Brody 
Anatolij Beley

Dary zgromadzone w sali konferencyjnej zostały załadowane do ciężarówki.

Pierwszy przystanek – miasto Brody.

Krótki czas poświęciliśmy z merem Brodów Anatolijem Belejem na złożenie kwiatów i zapalenie zniczy na cmentarzu w Brodach.

Na uporządkowanej przez polskich wolontariuszy oraz ukraińskich samorządowców części Polskiego Cmentarza Wojskowego,

a następnie na grobach żołnierzy ukraińskich poległych w walce z rosyjskim okupantem. Szczególnie dramatyczny wymiar ma fakt, że wojna zabiera bardzo młodych ludzi, często mających 20 i niewiele ponad 20 lat.

Następnym przystankiem były Tetylkowce.

Ostatnim przystankiem na liczącej prawie 1000 km trasie było miasto Fastów pod Kijowem i funkcjonujący tam Dom Samotnej Matki.

We wtorek w nocy wróciliśmy bezpiecznie do domów.

Raz jeszcze składam serdeczne podziękowania wszystkim ludziom dobrej woli, za zaangażowanie i chęć niesienia pomocy potrzebującym!

Grzegorz Ambroziak

Skip to content