Biuletyn Informacji Publicznej

Urząd czynny:
Poniedziałek, wtorek, czwartek: 7:30-15:30
środa: 7:30-16:30
piątek: 7:30-14:30

Centrum Wsparcia Doradczego Plus – podsumowanie ogólnopolskiego projektu.

W dniach 19 i 20 czerwca w Katowicach odbyła się konferencja podsumowująca trwający od 2020 roku ogólnopolski projekt wspierania samorządów, przygotowany przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. Szczegóły w linku: https://www.portalsamorzadowy.pl/fundusze-europejskie/blisko-polowa-srodkow-unijnych-z-nowej-perspektywy-finansowej-trafi-do-samorzadow,469680.html

Resort funduszy planuje przedłużenie doradztwa w ramach projektu o kilka miesięcy, by wesprzeć partnerstwa w dokończeniu najważniejszych procesów. Minister wyraził nadzieję, że zdecydowana większość nawiązanych partnerstw będzie nadal współpracować, mimo formalnego zakończenia projektu.

Minister Grzegorz Puda wręczył partnerstwom certyfikaty uczestnictwa, a kolejny już raz podczas konferencji CWD jednym z uczestników dyskusji eksperckich był burmistrz Żychlina.

Gmina Żychlin jest liderem partnerstwa Między Kutnem a Łęczycą, które zrzesza większość samorządów obu powiatów. W maju odbyło się w Żychlinie Forum Wymiany Doświadczeń – https://zychlin.eu/2023/05/30/forum-wymiany-doswiadczen-w-woj-lodzkim-w-ramach-cwd-plus/ .

Projekt realizowany z funduszy Unii Europejskiej. Organizacja projektów Pilotaż CWD i CWD Plus – Związek Miast Polskich oraz Fundacja Fundusz Współpracy.

Skip to content