Biuletyn Informacji Publicznej

Urząd czynny:
Poniedziałek, wtorek, czwartek: 7:30-15:30
środa: 7:30-16:30
piątek: 7:30-14:30

Mamy to! Wstępne promesy inwestycyjne odnowione przez premiera.

Z uwagi na galopującą inflację i skokowy wzrost cen produktów, usług oraz robót budowlanych, nie mogliśmy rozstrzygnąć w pierwotnych terminach dwóch dużych przetargów na wykonanie inwestycji w ramach rządowego Polskiego Ładu. W przypadku inwestycji przy szkole podstawowej (hala sportowa) cena ofertowa wyniosła prawie 10.000.000 zł, podczas gdy dotacja to tylko 4.455.000 zł. W przypadku inwestycji drogowych (ulice Narutowicza, Sienkiewicza, Łąkowa i Wagowa, drogi w Chochołowie, Pasiece i Sokołówku) cena ofertowa przekroczyła pułap 15.000.000 zł, a dotacja to tylko 6.400.000 zł.

W związku z rosnącymi kosztami inwestycji, przez ostatnie dwa miesiące przygotowywaliśmy nowy montaż finansowy, w zakresie udziału własnego w inwestycjach, który wynieść może ponad 14.000.000 zł. Po uzyskaniu akceptacji Rady Miejskiej przystąpimy do przygotowania i realizacji inwestycji. Ważnym argumentem przemawiającym za realizacją tych inwestycji jest ich waga dla komfortu życia mieszkańców oraz uczniów i sportowców. Niestety nie możemy liczyć na wyższe dofinansowania z innych źródeł, dlatego należy rozważać pozyskanie środków własnych – jako emisja obligacji komunalnych na inwestycje – w celu wykorzystania tej dotacji o wartości prawie 11.000.000 zł.

Argumentem przemawiającym za realizacją inwestycji, jest fakt odnowienia w dniu 21 czerwca wstępnych promes inwestycyjnych na nasze inwestycje. Promesy przyznane zostały gminie ponownie na wniosek złożony przez burmistrza Żychlina w dniu 9 czerwca br. i obowiązują na kolejne 9 m-cy.

O dalszych losach inwestycji będziemy informować państwa na bieżąco.

Wizualizacja hali sportowej wg koncepcji Pracowni Projektowej 2A Studio z Łodzi.

Skip to content