Biuletyn Informacji Publicznej

Urząd czynny:
Poniedziałek, wtorek, czwartek: 7:30-15:30
środa: 7:30-16:30
piątek: 7:30-14:30

Przygotowania do rozgrywek 2.ligi

Radni miejscy podjęli na sesji uchwałę zabezpieczającą środki finansowe dla zespołu Volley Team Żychlin na udział w rozgrywkach 2.ligi siatkówki PZPS. Sesja była też najlepszą sposobnością do przekazania przez samorządowców na ręce zarządu stowarzyszenia oraz trenera zespołu gratulacji oraz symbolicznego czeku z kwotą dotacji 175.000 zł.

Po całej gamie sportowych emocji zafundowanych żychlińskim kibicom przez VTŻ w ostatnich rozgrywkach przyszedł czas podsumowania i przygotowań do nowego sezonu. Kontraktowanie zawodników, licencja, losowanie grupy oraz przede wszystkim zabezpieczenie budżetu na rozgrywki to najważniejsze kwestie absorbujące w ostatnich tygodniach wszystkich zaangażowanych w rozwój siatkówki w Żychlinie. Ponieważ apetyty bardzo urosły i wszyscy oczekujemy dalszych sukcesów, a może i awansu do kolejnych baraży o awans, konieczne jest zabezpieczenie zespołu w odpowiedni budżet. Na etapie rozgrywek ogólnopolskich sygnowanych przez Polski Związek Piłki Siatkowej, gwarancją uzyskania licencji jest m.in. zabezpieczenie środków na udział w rozgrywkach. Rada miejska zaakceptowała projekt uchwały przyznający zespołowi nowy grant, wiec nie pozostało nic innego jak przekazać dobre wieści i czekać na los szczęścia w przydziale ligowym.

Na sesji rady obecni byli członkowie zarządu VTŻ (od prawej stoją: Łukasz Garstka, Kamil Falkowski, Tomasz Wojciechowski – prezes VTŻ, Damian Pasikowski, Przemysław Walczak) oraz trener Bartek Kujawiak.

Burmistrz przedstawił po krótce wyniki mistrzowskiego sezonu VTZ, złożył gratulacje i podziękowania za wiele emocji dla wszystkich kibiców, a następnie przewodnicząca rady wręczyła prezesowi i trenerowi symboliczny czek z zapewnieniem dalszego wsparcia drużyny i życzeniami awansu do 1.ligi.

Nie mogło oczywiście zabraknąć tradycyjnego tortu.

Tomasz Wojciechowski wręczył samorządowcom pamiątkową tablicę z podziękowaniami za wsparcie.

O wynikach losowania i przydziale do grupy w rozgrywkach 2.ligi będziemy informować kibiców na bieżąco.

Fotorelacja ze spotkania samorządowców ze stowarzyszeniem Volley Team Żychlin:

W uznaniu świetnego wyniku sportowego zespół otrzymał z rąk burmistrza wyróżnienie w postaci statuetki Superpulsu Żychlina. Podpisana została również umowa dofinansowania na sezon 2.ligi.

Jeszcze raz serdecznie gratulujemy zespołowi awansu!

DZIĘKUJEMY!

Skip to content