Biuletyn Informacji Publicznej

Urząd czynny:
Poniedziałek, wtorek, czwartek: 7:30-15:30
środa: 7:30-16:30
piątek: 7:30-14:30

Złote Gody

W dniu 25 maja br. w Żychlińskim Domu Kultury pary małżeńskie wspólnie świętowały jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego.

Pięćdziesięciolecie pożycia małżeńskiego to bardzo długi okres czasu. Małżonkowie przeżyli razem wiele dobrego i złego. Wspólnie stawiali czoła problemom i przeciwnościom losu. Związek, który trwa pół wieku musi być oparty na poszanowaniu rodziny, miłości do drugiej osoby, wzajemnej tolerancji i wyrozumiałości. Taka życiowa postawa zasługuje na szczególny szacunek.

Jubilatom należą się zatem gorące podziękowania za wspólnie przeżyte lata, za trud włożony w wychowanie dzieci, za pracę na rzecz swojej rodziny, najbliższego otoczenia i całej naszej gminy.

Uroczystej dekoracji medalami „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”, z udziałem Przewodniczącej Rady Miejskiej w Żychlinie Pani Elżbiety Sikory, dokonał w imieniu Prezydenta RP Burmistrz Gminy Żychlin Pan Grzegorz Ambroziak.

Medale Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie otrzymały następujące pary:

Anna i Stanisław Adamczykowie
Zofia i Wojciech Czerwińscy
Zofia i Lech Derdońscy
Barbara i Zygmunt Dogadalscy
Ewa i Henryk Kaczmarkowie
Honorata i Janusz Kaszubscy
Urszula i Zenon Klażyńscy
Maria i Bohdan Kolcowie
Halina i Władysław Koteccy
Barbara i Wiesław Kubiakowie
Leokadia i Tomasz Majewscy
Halina i Juliusz Morawscy
Jadwiga i Jerzy Palkowie
Wiesława i Marian Pawlakowie
Jadwiga i Jerzy Pawłowscy
Maria i Jerzy Rutkowscy
Halina i Stanisław Srodowie
Teresa i Lech Szymańscy
Halina i Jerzy Trojanowscy
Małgorzata i Paweł Urbańscy
Anna i Wojciech Wrońscy

         W tak ważnej chwili nie zabrakło gorących życzeń i kwiatów. Był również muzyczny upominek w wykonaniu zespołu Śleszynianki. Po części oficjalnej rodziny Jubilatów oraz przedstawiciele władz gminy wznieśli toast jubileuszowy.

            Szanownym Jubilatom gratulujemy tak długiego, zgodnego i szczęśliwego pożycia małżeńskiego oraz życzymy zdrowia, spokoju oraz samych radosnych dni w dalszym życiu, niech ta szczególna rocznica będzie okazją nie tylko do wspomnień, ale także do pogodnego spojrzenia w przyszłość.

Skip to content