Biuletyn Informacji Publicznej

Urząd czynny:
Poniedziałek, wtorek, czwartek: 7:30-15:30
środa: 7:30-16:30
piątek: 7:30-14:30

Wyjątkowa Biesiadna sobota w Żychlińskim Domu Kultury!

22 kwietnia 2023 odbyła się VI Biesiada z Kulturą. Wydarzenie wyjątkowe i ważne w naszym kalendarzu, wydarzenie, do którego podchodzimy z wielkim sentymentem, bo jest to okazja, abyśmy mogli spotkać się z naszymi niezawodnymi Przyjaciółmi z innych ośrodków kultury.

Jesteśmy bardzo wzruszeni, bo przyjechały niemal wszystkie zespoły, które zazwyczaj uczestniczą w naszych przeglądach i pełni satysfakcji, gdyż pojawili się nowi goście, z innych, nierzadko bardzo odległych ośrodków. Po raz pierwszy w historii naszych przeglądów odnotowaliśmy tak dużą ilość występów– na naszej scenie wystąpiło 58 wykonawców: zespołów, kapel, solistów, duetów.
Wszystkich obecnych przywitali p. Grzegorz Ambroziak, Burmistrz Gminy Żychlin oraz p. Magdalena Modrzejewska-Rzeźnicka, Dyrektor Żychlińskiego Domu Kultury. Muzyczne przywitanie wszystkich uczestników Biesiady przygotował Zespół Melodia, od ponad 30 lat działający w Żychlińskim Domu Kultury. Przez lata zespół z sukcesami reprezentował Gminę Żychlin i Żychliński Dom Kultury na imprezach lokalnych, powiatowych, wojewódzkich zdobywając liczne nagrody i wyróżnienia. Po ich występie na naszej scenie wystąpiła Alicja Dmowska jest uczennicą II klasy Szkoły Podstawowej, a w Żychlińskim Domu Kultury uczęszcza na zajęcia śpiewu, które prowadzi p. Maciej Dzięgielewski, instruktor śpiewu. Jako następni na scenie wystąpili członkowie Chór UŚMIECH SENIORA z Drobina, działający od 2009 roku i zdobywający liczne nagrody i wyróżnienia. Następnie na scenie ŻDK zaprezentował się Zespół Wokalno- Instrumentalny ŚLESZYNIANKI, reaktywowany w 2019 roku wielopokoleniowy zespół wokalny pod patronatem Żychlińskiego Domu Kultury. Zespół wielokrotnie występował w lokalnych przeglądach i festiwalach muzyki ludowej.

Po więcej szczegółów i do galerii zdjęć zapraszamy na https://zedek.pl/2023/04/26/wyjatkowa-biesiadna-sobota-w-zychlinskim-domu-kultury/

Skip to content