Biuletyn Informacji Publicznej

Urząd czynny:
Poniedziałek, wtorek, czwartek: 7:30-15:30
środa: 7:30-16:30
piątek: 7:30-14:30

Ale to już było…

Po wielu miesiącach przygotowań nadszedł wreszcie czas na festiwalowe zmagania…
W sobotę, 25 marca 2023, już od wczesnego rana, przepełnieni radosną ekscytacją, przygotowywaliśmy się do wielkiego finału naszego Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Polskiej „Czas na Piosenkę”. W tym roku odbyła się jego druga edycja.
O godzinie 9.30 byliśmy gotowi na przybycie naszych Gości – Uczestników Festiwalu, 13 Finalistów wyłonionych z grona 72 zgłoszeń, oraz Jurorów, którzy podczas przesłuchań stacjonarnych mieli wyłonić najlepszych z najlepszych w tegorocznej edycji Festiwalu. W tym roku ciężar oceny wystąpień Finalistów wzięli na siebie p. Marta Wilk, wokalistka, pedagog śpiewu z Akademii Muzycznej w Łodzi, p. Sylwia Banasik-Smulska, aktorka musicalowa i dubbingowa, wokalistka związana z Teatrem Muzycznym w Łodzi oraz Teatrem „Roma” w Warszawie, p. Karol Smulski, aktor musicalowy, wokalista, producent muzyczny oraz p. Leszek Bonar, dziennikarz muzyczny, komentator i autor wielu programów, reprezentujący TVP 3 Łódź. Patronat medialny nad naszym wydarzeniem objęła Telewizja Łódź oraz Radio Q, e-Kutno, „Nowy Łowiczanin”.
Poziom tegorocznych wykonań, co zgodnie podkreślali jurorzy, był wysoki, wybór Laureatów trudny, a obrady Jury burzliwe. Niemniej jednak, konkurs to konkurs, więc trzeba było wybrać…
Po przesłuchaniach i wspólnym obiedzie, wszyscy uczestnicy wzięli udział w warsztatach wokalnych, które poprowadziła przewodnicząca Jury, p. Marta Wilk. Był to czas, kiedy uczestnicy mogli poznać się, wymienić doświadczenia, skorzystać z wiedzy naszej wspaniałej ekspertki i wspólnie przygotować finałową piosenkę.
I wreszcie, o godzinie 18.00 mogliśmy zaprosić wszystkich na Koncert Galowy, będący podsumowaniem naszego Festiwalu. W blasku fleszy, na specjalnie na tę okoliczność przygotowanym dywanie pojawili się nasi Finaliści, zaproszeni goście, przedstawiciele sponsorów oraz mieszkańcy, którzy pojawili się na Koncercie.
W tych okolicznościach, koordynator Festiwalu, p. Maciej Dzięgielewski omówił przebieg II Festiwalu, a Przewodnicząca Jury rozpoczęła Koncert wykonaniem piosenki „Sing, sing”. A potem w kolejności losowej (informację o nagrodach i wyróżnieniach zachowaliśmy na koniec) zaprezentowali się Laureaci Festiwalu. Po wysłuchaniu wszystkich wykonań, prowadzący Koncert, p. Maciej Dzięgielewski zaprosił na scenę gospodarzy Festiwalu, p. Grzegorza Ambroziaka, Burmistrza Gminy Żychlin, który objął nasze wydarzenie honorowym patronatem i p. Magdalenę Modrzejewską-Rzeźnicką, Dyrektor Żychlińskiego Domu Kultury, organizatora Festiwalu, a także p. Rafała Dudkiewicza, przedstawiciela Sponsora PSB „Mrówka”, który ufundował nagrody dla Laureatów. Wielka szkoda, że nie mogło być z nami przedstawiciela Kwiaciarni „Zielona Pasja”, która ufundowała bukiet dla Laureata I miejsca – z całego serca dziękujemy za ten dar i Państwa zaangażowanie. Moment wręczenia nagród i wyróżnień był dla wszystkich bardzo wzruszający – po tej ceremonii głos zabrał p. Burmistrz, który gratulował wszystkim uczestnikom Festiwalu wspaniałych występów, życzył wielu sukcesów na drodze artystycznego rozwoju, podziękował za wspaniały wieczór, który jak powiedział „pozostanie w nim na długo” i wyraził nadzieję, że w kolejnych latach idea Festiwalu będzie kontynuowana. P. Dyrektor Żychlińskiego Domu Kultury dziękowała uczestnikom za przepiękne prezentacje, Jurorom za ich pracę, a także wszystkim, których zaangażowanie pozwoliło przygotować II Ogólnopolski Festiwal Piosenki Polskiej. Jesteśmy zaszczyceni, że w naszym Festiwalu wzięło udział tak wielu zdolnych, młodych ludzi z całej Polski. Wszystkim życzymy wielu sukcesów, a poniżej prezentujemy listę laureatów:

Wyróżnienie oraz nagroda rzeczowa:
Paulina Prychożdenko, Wiktoria Miłkowska, Rafał Dobrowolski

III miejsce i nagroda finansowa 600 złotych – Natalia Kawszyn
II miejsce i nagroda finansowa 900 złotych – Justyna Tomecka
I miejsce i nagroda finansowa 1200 złotych – Amelia Kaczmarczyk

(zdjęcia: Cezary Kucharczyk, Włodzimierz Rzeźnicki
tekst: Renata Dziuba)

Skip to content