Biuletyn Informacji Publicznej

Urząd czynny:
Poniedziałek, wtorek, czwartek: 7:30-15:30
środa: 7:30-16:30
piątek: 7:30-14:30

Volley Team Żychlin wicemistrzem rundy zasadniczej III ligi

Nasza drużyna zdobywa wicemistrzostwo ligi i pewnie awansuje do półfinałów, które rozegrane zostaną w dniach od 30 marca do 1 kwietnia w Radomsku. Do ostatniej kolejki warzyły się losy lokalizacji półfinałów, ponieważ dwie pierwsze drużyny tabeli dzieliła tylko różnica w liczbie przegranych setów.

Do pełni szczęścia brakowało naprawdę niewiele. Jeden przegrany set więcej spowodował, że półfinały odbędą się w hali sportowej radomszczańskiego Metprim Volley. Obie drużyny szły łeb w łeb przez całe rozgrywki, które zdominowały, zdobywając po 27 punktów na 30 możliwych i wyprzedzając trzeci MKS Bzura Ozorków, aż o 13 punktów! VTŻ i MVR wygrały po 29 setów, ale nasz zespół przegrał 8 setów a radomszczański 7.

Podsumowując obecny sezon zasadniczy trzeba podkreślić ogromne postępu drużyny trenera Bartka Kujawiaka. Mecze były bardzo emocjonujące oraz pokazały jak bardzo zgrany i zaangażowany w walkę o awans zespół zbudowany został w Żychlinie. Stowarzyszenie siatkarskie VTŻ przy wsparciu Gminy Żychlin oraz sponsorów i fanów siatkówki rozwija się i daje poważne nadzieje na awans do II ligi. Czekamy na turniej półfinałowy i liczymy, że zawodnicy potwierdzą dobrą dyspozycję i awansują do finałów ogólnopolskich.

A w ostatnim meczu sezonu, Volley Team Żychlin na parkiecie w Opocznie, pokonał miejscowy MKS Volley Żelazny pozwalając zdobyć przeciwnikowi w trzech setach odpowiednio 12, 11 i 14 punktów.

Foto VTŻ: https://www.facebook.com/media/set?vanity=volley.team.zychlin&set=a.634224161850091

Skip to content