Biuletyn Informacji Publicznej

Urząd czynny:
Poniedziałek, wtorek, czwartek: 7:30-15:30
środa: 7:30-16:30
piątek: 7:30-14:30

Komplet punktów VTŻ w ostatnim domowym meczu

Pierwszy pojedynek ze Skrą II Bełchatów w sezonie miał miejsce w grudniu w Bełchatowie i był zwycięski dla naszych siatkarzy z wynikiem 3:1 w setach. Podchodziliśmy do pojedynku rewanżowego z nadziejami na powtórzenie wyniku na własnym parkiecie, ale prowadząc już korespondencyjny pojedynek z drużyną z Radomska o wygranie sezonu zasadniczego, ważne było też żeby nie stracić żadnego seta. Na trybunach komplet kibiców i głośny doping wyraźnie poniósł siatkarzy do boju, bo w pierwszym secie po około 10 minutach gry wynik brzmiał 15:6 dla VTŻ!

Volley Team szedł jak taran przez dwa sety wygrywając odpowiednio do 8 i do 16. Gra układała się po prostu świetnie a zawodnicy Skry nie byli w stanie zawalczyć o lepszy rezultat. W trzecim secie trener rotował składem, dając ograć się części zawodników drugiej szóstki. Przy takiej grze i wyniku jest czas dla zmienników na wkomponowywanie się do składu i wchodzenie w rytm meczowy. Przecież czeka nas turniej półfinałowy, z rozegraniem trzech spotkań w ciągu dwóch dni. Wtedy wszyscy zawodnicy muszą być w optymalnej formie i zgraniu. Niestety zmiany oraz maksymalna mobilizacja przeciwników spowodowały, że drużyna Skry odskoczyła w tym secie naszej początkowo na 3, potem 6 punktów, aż w kulminacyjnym momencie wynik na tablicy pokazywał 10 punktów różnicy. Mimo ostrej pogoni i walki, udało się zniwelować tylko część tej różnicy i ostatecznie Skra ugrała ten jeden set dla siebie wynikiem 20:25. W ostatnim sytuacja wróciła do normy, czyli bez większych problemów zespół VTŻ wygrał seta do 15.

Wygrana za 3 punkty pozwala Volley Team Żychlin na utrzymanie pozycji lidera sezonu zasadniczego. Mamy tyle samo punktów co drugi Metrip Volley Radomsko.

Ostatnie dwa mecze sezonu rozegrane zostaną na wyjeździe, kolejno w Ozorkowie (4 marca) i Opocznie (11 marca).

Zdjęcia dzięki VTŻ https://www.facebook.com/volley.team.zychlin

Skip to content