Biuletyn Informacji Publicznej

Urząd czynny:
Poniedziałek, wtorek, czwartek: 7:30-15:30
środa: 7:30-16:30
piątek: 7:30-14:30

Obywatelu, baw się z nami w klimacie PRL-u!

Już niedługo wkroczymy w okres Wielkiego Postu, dlatego też chcieliśmy wykorzystać przemijający czas karnawału i zaprosiliśmy mieszkańców do wspólnej zabawy. W czwartek, który jak się szczęśliwie złożyło, był Tłustym Czwartkiem, zorganizowaliśmy Potańcówkę w klimacie PRL-u, na którą, ku naszemu zaskoczeniu i radości zarazem było bardzo wielu chętnych, tak wielu, że musieliśmy z przykrością odmawiać, za co serdecznie przepraszamy. Możemy zapewnić, że potańcówki i bale na stałe zagoszczą w ofercie Żychlińskiego Domu Kultury, tym bardziej, że mogliśmy się wreszcie pochwalić naszą salą widowiskową, która po generalnym remoncie nabrała nowego wyglądu.

Potańcówka w klimacie PRL-u to po części nasza podróż sentymentalna do lat osiemdziesiątych i wcześniejszych, które pamiętamy z dzieciństwa i lat młodości. Chcieliśmy odtworzyć klimat tamtych lat przez zgromadzenie przedmiotów, dekoracji, strojów kojarzących się z czasami PRL. Na holu głównym przygotowaliśmy ekspozycję w formie ścianki fotograficznej, z której goście przybyli na potańcówkę chętnie korzystali, pozując do zdjęć. W naszej ekspozycji pojawiły się przedmioty mające czasem lat pięćdziesiąt i więcej, warto było pokazać, jakie były realia naszych rodziców. Ta podróż do przeszłości okazała się strzałem w dziesiątkę, tym bardziej, że zadbaliśmy o to, by zarówno w strojach, jak i doborze menu i w doborze muzyki zmieścić się w stylistyce epoki PRL.

Cieszymy się, że zechcieliście Państwo tak licznie bawić się z nami. Jest nam miło, że nasza propozycja spotkała się z takim odzewem z Państwa strony, bo wielu z naszych gości przygotowało sobie kreacje kojarzące się z latami osiemdziesiątymi czy siedemdziesiątymi XX wieku, było więc różnorodnie i kolorowo. Dziękujemy serdecznie p. Monice Dzięgielewskiej za przygotowanie poczęstunku dla gości, p. Czesławowi Majchrzakowi za wielki garnek pysznego smalcu, p. Grzegorzowi Wujcikowskiemu za domowe, kiszone ogórki. Za przygotowanie galaretek dziękujemy Tymoteuszowi Rzeźnickiemu, a p. Iwonie Pełce za pomoc w skompletowaniu strojów. Szczególne podziękowania składamy p. Jackowi Józwikowi za udostępnienie wielu eksponatów z okresu PRL-u, które bardzo wzbogaciły naszą ekspozycję oraz p. Rafałowi Guzkowi za wypożyczenie samochodu Fiata 126, który zaparkowany przed Żychlińskim Domem Kultury witał wszystkich gości. Ukłony i podziękowania również dla mieszkańców, którzy udostępnili pozostałe eksponaty zgromadzone w naszej wystawie. Serdeczne podziękowania dla Pani Maty Szadkowskiej za piękną sesje zdjęciową.
Dziękujemy wszystkim gościom za wspaniałą zabawę, już teraz zapraszamy do śledzenia naszej strony oraz mediów społecznościowych. Może już wkrótce kolejna potańcówka, kto wie…

Więcej zdjęć —> FOTO – Fotografia z Pasją Marta Szadkowska

Tekst: Renata Dziuba, Żychliński Dom Kultury

Skip to content