Biuletyn Informacji Publicznej

Urząd czynny:
Poniedziałek, wtorek, czwartek: 7:30-15:30
środa: 7:30-16:30
piątek: 7:30-14:30

Spotkanie z Pisarzem- Panem Rafałem Klimczakiem

W wyniku złożonego wniosku Szkoła Podstawowa im. Marii Kownackiej w Grabowie otrzymała wsparcie finansowe dla oddziału przedszkolnego z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021 – 2025, w ramach którego zostały zakupione książki do biblioteki o wartości 2.500,00zł. Oprócz zakupu książeczek szkoła realizuje wiele działań promujących czytelnictwo dla najmłodszych i zakupiła nagrody za 625,00 zł.                                           

            W ramach promowania czytelnictwa wśród dzieci, zaproszono do naszego przedszkola specjalnego gościa. W dniu 10 listopada przedszkolaki uczestniczyły w spotkaniu autorskim z panem Rafałem Klimczakiem, autorem książek dla dzieci i młodzieży, twórcą serii przygód o Nudzimisiach, sympatycznej Kropeczce i leśnych skrzatach.

Spotkanie poprzedzone było cyklem zajęć poświęconych pisarzowi, które w atrakcyjny sposób pomogły dzieciom poznać wiele pozycji autora. Zorganizowano także w bibliotece szkolnej wystawę prac plastycznych, która powstała na podstawie jego utworów. Na początku pan Klimczak przeczytał fragmenty pochodzące z książki ,,Nudzimisie”, wprowadzając  tym samym przedszkolaki do cudownej krainy. Następnie odpowiadał na pytania zadawane przez czytelników. Maluchy z zaciekawieniem wsłuchiwały się w miły głos przybyłego gościa. Dzieci również chętnie opowiadały o ulubionych książkach i chwaliły się, że rodzice chętnie czytają im przed snem. Pisarz przybył do przedszkola w towarzystwie Nudzimisia Hubka, który zajął na stałe zacne miejsce w bibliotece szkolnej w specjalnie zorganizowanym kąciku poświęconym twórczości przesympatycznego pisarza.

Spotkanie autorskie było sporym wydarzeniem w przedszkolu. Każda grupa przygotowała wcześniej opaski z wizerunkiem wybranego przez siebie bohatera z książki pana Klimczaka. Pod koniec zajęć dzieci otrzymały smakołyki z Krainy Nudzimisiów, naklejki oraz kolorowanki. Wizyta pisarza z pewnością przyczyniła się do promocji czytelnictwa.

Autor zdjęć i notatki: Elżbieta Krawczyk

Skip to content