Biuletyn Informacji Publicznej

Urząd czynny:
Poniedziałek, wtorek, czwartek: 7:30-15:30
środa: 7:30-16:30
piątek: 7:30-14:30

Uroczyste Obchody Święta Niepodległości

Obchody 104 rocznicy odzyskania niepodległości rozpoczęliśmy tradycyjnie na sportowo Turniejem Tenisa Stołowego o  Puchar Burmistrza Gminy Żychlin, w którym udział wzięło 16 zawodników. Najlepszym zawodnikiem turnieju został debiutant Dawid Papuga przed Andrzejem Popielarczykiem (finalistą i zwycięzcą dwóch poprzednich edycji turnieju), Przemysławem Dąbrowskim oraz Pawłem Włodarczykiem.

Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal za udział w Turnieju, a osoby na podium otrzymały dodatkowo puchary.

Dalsza część uroczystości odbyła się po zmierzchu. Rozpoczęliśmy ją pochodem z wielką biało-czerwoną flagą długą na 50m, który wystartował spod Żychlińskiego Domu Kultury. Następnie  na placu przy fontannie w centrum miasta wspólnie odśpiewaliśmy hymn państwowy oraz wysłuchaliśmy okolicznościowego przemówienia Burmistrza Gminy Żychlin. W naszym narodowym święcie i w pochodzie towarzyszyli również nam mieszkający w Żychlinie obywatele Ukrainy, którzy znaleźli w Polsce schronienie przed rosyjską agresją. Ich obecność i wspólna celebracja miała symboliczny wymiar w kontekście święta niepodległości. 

Kolejnym punktem naszych obchodów było narodowe śpiewanie w kościele parafialnym. Po wspólnym śpiewaniu, w asyście pocztów sztandarowych, odbyła się msza dziękczynna w intencji ojczyzny. Burmistrz podziękował wszystkim za obecność i wspólne uczczenie jubileuszu oraz za wywieszanie flag narodowych na balkonach i posesjach.  

 

Skip to content