Biuletyn Informacji Publicznej

Urząd czynny:
Poniedziałek, wtorek, czwartek: 7:30-15:30
środa: 7:30-16:30
piątek: 7:30-14:30

Mocny start sezonu ligowego w wykonaniu zawodników z Żychlina i Radomska

Prawdziwą siatkarską ucztę zafundowali kibicom siatkarze klubów Volley Team Żychlin i KS Volley Radomsko. Było tu wszystko, czego kibice mogą żądać od zawodników, czyli krew, pot i łzy! Siatkarze obu drużyn stworzyli mocne widowisko prezentując swój kunszt siatkarski i budząc skrajne emocje od euforii przez smutek, aż do pełni szczęścia

Mecz zaczął się bardzo dobrze dla gospodarzy hali w Żychlinie. Pierwszy set udowodnił dobre przygotowanie naszych zawodników do nowego sezonu. Wynik był trochę mylący, ponieważ zawodnicy z Radomska stawiali mocny opór ale 25:15 zrobiło na wszystkich wrażenie.

W drugim secie po prawdziwej walce i torturach psychicznych dla kibiców nasi zwyciężyli na przewagi 29:27. Istny horror i pogoń za wynikiem, sześć punktów straty, doprowadzenie do gry na przewagi i wygrany set. Było 2:0 i jak większość kibiców szykowałem się na zwycięskiego trzeciego seta, ale jak mawiają doświadczeni siatkarze, jak nie wygrasz trzeciego seta, to z wyniku 2:0 może się zrobić 2:3.

I tak, właśnie o 3 secie lepiej szybko zapomnieć. Niewielka, ale spokojna wygrana Radomska. Zrobiło się nerwowo, tym bardziej, że w czwarty secie znów była gra na przewagi. I niestety, chociaż zawodnicy gryźli parkiet i dokonywali ekwilibrystycznych wyczynów przy siatce, Radomsko doprowadziło do remisu.

Przez piątym setem miny były nie tęgie, czuć było zdenerwowanie i czekanie na rozwój wypadków. A tym czasem, w tiebreaku siatkarze z Żychlina szybko wypunktowali gości i dość spokojnie, kontrolując od początku seta sytuację, wygrali 15:09. Ulga i i radość, krzyki szczęścia i brawa. Mecz zakończył się zasłużonym zwycięstwem, a emocjami można by obdzielić takie dwa lub trzy widowiska.

Dziękujemy zawodnikom za walkę i czekamy na więcej! Apetyty rosną gdy widać zgraną i dobrze przygotowaną drużynę.

Wynik meczu: Volley Team Żychlin 3:2 METPRIM Volley Radomsko (25:15, 29:27, 20:25, 24:26, 15:9)

Wystąpiliśmy w składzie:

Piotr Skórzyński, Mateusz Ciesielski, Wojtek Lewandowski, Kacper Kujawiak, Jakub Kubacki, Kacper Grzegorzewski, Seweryn Sztekmiller, Mateusz Matusiak, Michał Kostrzewski, Przemek Ciechoński, Dominik Machnik, Damian Jastrzębski, Maciej Sławiński, Bartłomiej Kujawiak.

Trener: Bartłomiej Kujawiak

Kolejny mecz na wyjeździe 19.11.2022 z drużyną ze Zduńskiej Woli.

Tekst redakcja/zdjęcia media społecznościowe Volley Team Żychlin

Gmina Żychlin jest sponsorem strategicznym Volley Team Żychlin

Skip to content