Biuletyn Informacji Publicznej

Urząd czynny:
Poniedziałek, wtorek, czwartek: 7:30-15:30
środa: 7:30-16:30
piątek: 7:30-14:30

„Seniorze zadbaj o swoje bezpieczeństwo” – debata społeczna w Żychlinie

W Żychlinie odbyła się debata społeczna poświęcona bezpieczeństwu osób starszych. Jednym z poruszanych tematów były oszustwa popełniane na szkodę seniorów, szczególnie te metodą na tzw. „wnuczka” i „policjanta”. Nie zabrakło również miejsca na dyskusję z dzielnicowymi na temat problemów z którymi borykają się mieszkańcy na co dzień.

3 listopada 2022 roku na terenie Żychlińskiego Domu Kultury odbyła się debata społeczna pn. „Seniorze zadbaj o swoje bezpieczeństwo”. Tego typu spotkania mają na celu zacieśnianie współpracy Policji ze społecznością lokalną. Stanowią też okazję do dyskusji oraz zgłaszania wniosków dotyczących bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania i jego okolicy. W spotkaniu z mieszkańcami wziął udział Komendant Komisariatu Policji w Żychlinie podinsp. Rafał Towalski oraz dzielnicowi. Jednym z uczestników debaty był również Burmistrz Miasta Żychlina Pan Grzegorz Ambroziak.

Głównym tematem spotkania były oszustwa popełniane na szkodę osób starszych. Omówione zostały najpopularniejsze metody stosowane przez przestępców na tzw. „wnuczka” i „policjanta” oraz sposoby działania oszustów podających się np. za pracowników spółdzielni, wodociągów, pracowników socjalnych i okradających osoby starsze w miejscu ich zamieszkania. Podczas  spotkania przybliżono również jego uczestnikom działanie interaktywnego narzędzia do komunikacji pomiędzy społeczeństwem a Policją, jakim jest  „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa” oraz aplikacji „Moja Komenda”. Natomiast dzielnicowi zapoznali zebranych ze swoimi planami priorytetowymi i omówili najważniejsze zagrożenia w rejonach służbowych.

Celem przeprowadzanych debat społecznych jest zdiagnozowanie i określenie potrzeb związanych z zagrożeniami bezpieczeństwa mieszkańców, wymagających podjęcia działań prewencyjnych przez policję bądź inne podmioty odpowiedzialne za utrzymanie szeroko rozumianego bezpieczeństwa.

Źródło informacji i zdjęć: KPP w Kutnie

Skip to content