Biuletyn Informacji Publicznej

Urząd czynny:
Poniedziałek, wtorek, czwartek: 7:30-15:30
środa: 7:30-16:30
piątek: 7:30-14:30

Podziękowania za odwagę i obywatelską postawę

Komendant Powiatowy Policji w Kutnie insp. Dariusz Walichnowski wraz z przedstawicielami samorządów Żychlina, Krzyżanowa, Strzelec oraz Powiatu Kutnowskiego, podziękował mieszkańcom, którzy wykazali się odwagą i detrminacją, żeby zapobiec dokonaniu przestępstwa. Osoby te dokonały obywatelskich ujęć w ostatnim czasie na terenie powiatu kutnowskiego. Odpowiedzialne działanie wobec zauważonych zachowań niebezpiecznych jest bardzo ważne, gdyż może uchronić czyjeś zdrowie, a nawet życie.

Podczas spotkania w Komendzie Powiatowej w Kutnie w dniu 7 września, podziękował mieszkańcom za obywatelskie ujęcia sprawców przestępstw. W spotkaniu wzięli również udział Starosta Kutnowski Pan Daniel Kowalik, Burmistrz Żychlina Pan Grzegorz Ambroziak, Wójt Gminy Strzelce Pan Tomasz Jakubowski oraz Wójt Gminy Krzyżanów Pan Tomasz Jakubowski. Przedstawiciele samorządów pojawili się z uwagi na fakt, iż to właśnie na ich terenie obywatele dokonali ujęć przestępców i tym samym chcieli również podziękować za tak wzorową i godną naśladowania postawę. Szef kutnowskiej komendy podkreślił, jak ważne jest dla Policji każde wsparcie w policyjnych działaniach ze strony lokalnej społeczności. Słowa podziękowania i gratulacje płynęły również od przedstawicieli samorządów, którzy podkreślali, że taka postawa buduje bezpieczeństwo w miejscu zamieszkania.

Szczególne słowa uznania kierujemy do Pani Anny, mieszkanki Żychlina, której odważna postawa pozwoliła zatrzymać kierującego pojazdem w stanie nietrzeźwości. Żychlinianka, po zauważeniu pojazdu poruszającego się wyraźnym zygzakiem, powiadomiła policję oraz zatrzymała pijanego kierującego, uniemożliwiając mu stwarzanie zagrożenia dla pieszych i innych kierowców.

Słowa uznania i drobne upominki do żychlińskiego samorządu pozwolą zapewne na długo zapamiętać to zdarzenie.

Brawo dla pani Anny za wyjątkową odwagę i determinację w sytuacji, gdy wiele osób niestety odwróciło by wzrok, nie chcąc przysparzać sobie kłopotu.

źródło i zdjęcia : Komenda Powiatowa Policji w Kutnie/Starostwo Powiatowe w Kutnie

Skip to content