Biuletyn Informacji Publicznej

Urząd czynny:
Poniedziałek, wtorek, czwartek: 7:30-15:30
środa: 7:30-16:30
piątek: 7:30-14:30

Żychliński Etap ŻTC BIKE RACE 2022 oraz Bieg uliczny za nami

W niedzielę 12 czerwca w Żychlinie rozegrany został po raz kolejny, piąty etap ŻTC BIKE RACE 2022 ze startu wspólnego w kolarstwie szosowym oraz bieg towarzyszący na dystansie 10 i 5 km ulicami Żychlina.

Na starcie obu biegów stanęło 60 zawodników.

Najlepszym na dystansie 10 km okazał się Mikulski Tomasz reprezentujący UKS Filipides Teresin z Kampinosu, wśród pań, najlepszą okazała się Tworożyńska Edyta z Żeronic reprezentująca ŁódźRunCrew/JAKOteam. Agnieszka Kajak biegaczka Rozbieganych Żychlin zajęła bardzo dobre 2 miejsce.

Na dystansie 5 km najszybszą biegaczką była Szymkowicz Julia z Łowicza, najszybszym biegaczem Traczyk Łukasz z Żychlina -gratulujemy!

Link go galerii zdjęć klubowych ŻTC https://photos.app.goo.gl/BP3G3jXMESJ1gyg1A

Wyścig kolarski to już ponad 130 kolarzy z całej Polski, wśród których było aż 11 pań.

W tym roku zawodnicy ścigali się na nowo wyznaczonej trasie biegnącej przez aż 3 gminy (Żychlin, Oporów i Pacynę). Trasa była urozmaicona, ale jak podkreślali zawodnicy, bardzo dobrze przygotowana.

W kategoriach, które miały do przejechania najdłuższy dystans, a zatem M20 i M30 w Żychlinie triumfowali odpowiednio Karbowy Marcin Bradas Bike Adventure z Poznania i Szczerbiński Jakub Anatomia Szosy z Warszawy.

Na 1 miejscu w swojej grupie wiekowej uplasował się Adam Studziński reprezentujący rodzimy Klub Kolarski z Żychlina

Pełne wyniki zawodów zarówno biegowych jak i kolarskich, dostępne są na stronie www.ztc.pl.

Organizatorem imprezy sportowej było Żyrardowskie Towarzystwo Cyklistów przy współudziale Gminy Żychlin.

Żychliński Etap ŻTC BIKE RACE 2022 zlicza punkty do cyklu „Klasyki Ziemi Łódzkiej”

Dziękujemy organizatorom, Klubowi Kolarskiemu z Żychlina z Adamem Studzińskim na czele, dziękujemy Policji z Kutna, Żychlina i Łowicza, strażakom z Ochotniczych Straży Pożarnych z Żychlina, Śleszyna, Chochołowa, Dobrzelina oraz OSP EMIT, Oporowa, Pacyny.

Dziękujemy mieszkańcom za zrozumienie i dostosowanie się do utrudnień wynikających z organizacji wydarzenia oraz za doping na trasie i mecie zawodów.

Z relacji zawodników biorących udział w żychlińskim wydarzeniu wiemy, że są oni bardzo zadowoleni z organizacji jak i przebiegu zawodów i na pewno przybędą na kolejną edycję zawodów do naszego miasta.

Fotorelacja z tego wydarzenia w galerii zdjęć klubowych ŻTC na https://photos.app.goo.gl/mLn7V3JyKPsNq5k2A

Skip to content