Biuletyn Informacji Publicznej

Urząd czynny:
Poniedziałek, wtorek, czwartek: 7:30-15:30
środa: 7:30-16:30
piątek: 7:30-14:30

Święto Żychlina 2022! Deszczowe, ale kolorowe!

Po dwóch latach przerwy związanej z pandemią reaktywowaliśmy Święto Żychlina. 28 maja od godziny 10:00 rozpoczęła się część pierwsza, związana z występami zespołów ludowych, w ramach V edycji "Biesiady z kulturą". Następnie nastąpiło oficjalne otwarcie uroczystości i części koncertowej. Święto związane było z obchodami 625. urodzin Żychlina. W związku z załamaniem pogody część koncertowa odbyła się w domu kultury.

625. urodziny Żychlina, mimo złej pogody, przyciągnęło spore grono mieszkańców, którzy uczestniczyli we wspólnej zabawie i koncertach.

Burmistrz Grzegorz Ambroziak złożył życzenia dla wszystkich mieszkańców i przyjaciół Miasta i Gminy Żychlin z okazji jubileuszu nadania praw miejskich oraz podkreślił, że świąteczny dzień ma również charakter solidarności z walczącą Ukrainą, co znalazło odzwierciedlenie w części koncertowej. Na scenie wystąpiła p. Nina Kramarenko z repertuarem ukraińskich piosenek ludowych, a młodsi i starsi uczestnicy na koniec tej części, wspólnie odśpiewali przygotowaną na tę okoliczność piosenkę.

Gwiazdą wieczoru był zespół Skaner, na którego koncercie publika reagowała bardzo żywiołowo.

Na koniec święta przy gromkim „Sto lat” dla Żychlina podzielono symboliczny tort.

Zapraszamy do zapoznania z relacją wraz ze zdjęciami ze święta : zedek.pl – Święto Żychlina i zedek.pl – Biesiada z kulturą już po raz piąty.

Skip to content