Biuletyn Informacji Publicznej

Urząd czynny:
Poniedziałek, wtorek, czwartek: 7:30-15:30
środa: 7:30-16:30
piątek: 7:30-14:30

Żychlin „w biegu” po raz drugi. 12 czerwca 2022 r.

Miasto Żychlin po raz drugi z rzędu stanie się areną zmagań biegaczy na dystansach 5 i 10 km. Impreza odbędzie się 12 czerwca (niedziela). Dla najlepszych przewidziano nagrody finansowe.

Miasteczko biegowe zlokalizowane będzie przy Stadionie Miejskim w Żychlinie – to tam usytuowane będą start i meta biegu, biuro zawodów, parking oraz miejsce dekoracji zwycięzców. Pierwsi na trasę ruszą uczestnicy biegu głównego na dystansie 10 km. Punktualnie o godz. 10:00 strzał startera rozpocznie ich zmagania. Siedem minut później o zwycięstwo powalczą zawodnicy w biegu towarzyszącym na 5 km. Trasa obu dystansów wiedzie po tej samej pętli. Uczestnicy na krótszym dystansie pokonają trasę jednokrotnie, a uczestnicy 10 km dwukrotnie. Tuż przed startem obu biegów odbędzie wspólna rozgrzewka, którą poprowadzi Sławek Jagnyziak. Znany na Mazowszu instruktor sportów oraz biegania, prezes klubu OCR Bestie Legionowo, wcieli się również w rolę konferansjera.

Medale dla każdego oraz nagrody finansowe dla najszybszych

Każdy uczestnik „Żychlin W BIEGU” na mecie otrzyma medal, natomiast najlepsze trójki wśród kobiet i mężczyzn w kategorii OPEN (na obu dystansach) zostaną uhonorowane nagrodami finansowymi w kwotach: 300, 200 i 100 zł oraz pucharami, które otrzymają również zwycięzcy wszystkich kategorii wiekowych. Ceremonię wręczania nagród przewidziano na godzinę 12:30.

Opłata startowa dla „Żychlin W BIEGU” do dnia 15 maja br. wynosi 60 złotych. Później wpisowe wzrasta do 70 złotych i jest to cena obowiązująca do 5 czerwca. Po tym terminie za udział w biegu uczestnicy zapłacą 90 zł. Zapisy prowadzone są drogą elektroniczną (link znajduje się poniżej). Co istotne, do biegu zapisywać się można nawet w dniu wydarzenia, ale wyłącznie w biurze zawodów (w godzinach 8:00-9:00), gdzie płatność odbywa się gotówką.

W biegu na dystansie 10 kilometrów mogą startować wózkarze. Do startu dopuszczeni będą zawodnicy korzystający z aktywnych wózków inwalidzkich (tzw. active wheelchair).

Jak wziąć udział?

Bardziej szczegółowe informacje o biegu dostępne są na stronie organizatora. Przed biegiem należy zapoznać się z regulaminem oraz dokonać rejestracji uczestnictwa.

Skip to content