Biuletyn Informacji Publicznej

Urząd czynny:
Poniedziałek, wtorek, czwartek: 7:30-15:30
środa: 7:30-16:30
piątek: 7:30-14:30

Aktualizacja: Żychlin dla Ukrainy. Żychlin dla Brodów – zbiórka pieniężna

Aktualizacja – opis zbiórki publicznej :

Transport pomocy humanitarnej ze zbiórki publicznej dotarł w poniedziałek do Ukrainy. Ciężarówką z darami wyruszyliśmy z Żychlina ok 8:00. Granicę Ukrainy przekroczyliśmy po 18:00. Kilka kilometrów dalej, na parkingu stacji paliw czekaliśmy na naszych przyjaciół z Brodów. Następnie dary zostały przepakowane i wyruszyliśmy w drogę powrotną przez granicę.

Transport składał się z przedmiotów niezbędnych dla uchodźców ze wschodniej Ukrainy przebywających w Brodach oraz z wyposażenia dla obrony cywilnej miasta oraz wojska. Dary zostały zakupione ze zbiórki publicznej, zorganizowanej na portalu pomagam.pl. Łącznie wpłacono kwotę 22.527 zł. Ogółem wartość transportu wyniosła 28.000 zł z uwagi na dodatkowe dary dostarczone przez lokalne firmy i mieszkańców. W ostatniej chwili przed wyjazdem dary dostarczono nam również od Żychlińskiej Polonii ze Swansea w Walii .

Za zgromadzone w czasie zbiórki środki dokonałem zakupów : materiałów opatrunkowych dla wojska (w tym stazy taktyczne, opatrunki wojskowe izraelskie, gazy skompresowane), wojskowe suche racje żywnościowe (specjalistyczny produkt norweski), mleko i kaszki dla niemowląt, żywność błyskawiczna, konserwy, suchy prowiant (kasze, makarony), latarki taktyczne, śpiwory, koce wojskowe, karimaty, powerbanki solarne, noktowizor, rediotelefony, środki higieny osobistej dla dorosłych i dzieci, materace wraz z kompletami pościeli, ręczniki, papier toaletowy, ręczniki papierowe, podstawowe, leki, baterie. Część transportu uzupełniły dary od mieszkańców naszej gminy i miasta oraz Swansea, a lokalne firmy dostarczyły m.in. cukier, czekolady, łóżka, pościel, ręczniki i materiały opatrunkowe.

Podsumowując, akcja była bardzo udana i mam nadzieję, że uda nam się ją jeszcze powtórzyć. Dziękuję za wszelką udzieloną pomoc. Za pomoc w transporcie dla Rafała (za pomoc za kółkiem) i dla Jacka (za użyczony samochód ciężarowy). Za wpłaty i przekazane dary rzeczowe każdemu darczyńcy, stokrotne serdeczne PODZIĘKOWANIA z CAŁEGO SERDUCHA!

Grzegorz Ambroziak

PS. Zbiórka jest nadal otwarta (link pod tekstem) i każda nowa wpłata zostanie wykorzystana na cele humanitarne.

Wcześniejsza treść :

Od początku wojny, przyjmujemy w Żychlinie i wspieramy uchodźców oraz prowadzimy zbiórkę w formie magazynu charytatywnego. Wielu naszych mieszkańców wspiera nas oraz przyjmuje uchodźców pod swój dach.

Pozostajemy w ciągłym kontakcie z naszym miastem partnerskim i dzięki temu wiemy, jakie są ich najważniejsze potrzeby. Część rzeczy zabezpieczymy ze zbiórki darów oraz z zarządzania kryzysowego, ale nie wszystko możemy w ten sposób nabyć. Chciałbym zwrócić się do mieszkańców i przyjaciół mojego miasta i gminy Żychlin o wsparcie akcji w formie niewielkich darowizn. Zebrane środki przeznaczymy na zakup przedmiotów takich jak: łóżka polowe, pościel, śpiwory, noktowizory, apteczki taktyczne, słuchawki aktywne, środki hemostatyczne, światła taktyczne, nakolanniki, krótkofalówki, pasy uciskowe i inne przedmioty, wspierające mieszkańców oraz obronę cywilną miasta Brody.

Zebrane środki zamierzamy przeznaczyć na zakupy potwierdzone paragonami i fakturami. Wpłaty wpłyną na konto prywatne. 

W mieście Brody jest wielu potrzebujących, bo dotychczasowi mieszkańcy przyjmują uciekinierów z obszaru działań wojennych.   

Bardzo dziękuję za dotychczasową pomoc, którą tak licznie okazujecie i proszę o jeszcze mały gest. Każda złotówka się przyda!  

Pozdrawiam serdecznie! 

Grzegorz Ambroziak

Skip to content