Biuletyn Informacji Publicznej

Urząd czynny:
Poniedziałek, wtorek, czwartek: 7:30-15:30
środa: 7:30-16:30
piątek: 7:30-14:30

Zbiórka pomocy humanitarnej w Gminie Żychlin! Ukraino, jesteśmy w Wami!

Zbiórka darów w ramach pomocy humanitarnej dla Ukrainy! Na początek proszę o przekazywanie środków opatrunkowych, artykułów higienicznych oraz żywności trwałej. Proszę śledzić nasz profil na facebooku w celu poznania aktualizacji dot. wsparcia. Startujemy od godziny 10:00 w poniedziałek. Punkt zbiórki - sala konferencja Urzędu Gminy.

Moi Drodzy! Rozpoczynamy zbiórkę darów w ramach pomocy humanitarnej. Na początek proszę o przekazywanie środków opatrunkowych, artykułów higienicznych oraz żywności trwałej. Będziemy również przyjmować odzież, ale proszę śledzić nasz profil na facebooku w celu poznania szczegółów dot. niezbędnej pomocy. Dary będą zbierane od poniedziałku w sali konferencyjnej urzędu przy Barlickiego 15A. Startujemy od godziny 10:00. Punkt będzie czynny do 17:00. Telefon informacyjny czynny od 8:00 do 15:00. Później korzystamy z aplikacji Messenger.

Sytuacja będzie się zmieniać i rozwijać wraz z informacjami napływającymi do nas, od naszych przyjaciół z Ukrainy oraz działań Wojewódzkiego i Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego. Dlatego proszę o niedostarczanie w tej chwili pomocy w formie dużych przedmiotów, jak łóżeczka dla dzieci czy materace.

W naszej gminie od wczoraj gościmy rodziny uciekające przed wojną. Część osób trafiła pod naszą opiekę, a część jest otoczona opieką przez osoby prywatne. Wszystkim postaramy się pomóc!

Jeżeli do kogoś z Was odezwą się przyjaciele z Ukrainy czekający na przejście do Polski, potrzebujący pomocy, zapewniani miejsca pobytu, transportu do Żychlina, to proszę o przekazywanie informacji przez wiadomości na profilu gminy lub na mail sekretariat@gminazychlin.pl, z podaniem swoich namiarów telefonicznych i krótkim opisem sytuacji.

Serdeczne słowa podziękowania kieruję do wszystkich zaangażowanych, za kwatery dla naszej cukrowni, za pożyczonego busa i za paliwo, za gotowość podstawienia kolejnych samochodów, dla pełnych empatii i serdeczności mieszkańców i przyjaciół, którzy od kilku dni zasypują mnie telefonami i wiadomościami z ofertami wsparcia. Dziękuję Wam za moją rosnącą z minuty na minutę wiarę w ludzkość! Jesteście wielcy!

Pozdrawiam wszystkich ludzi gorących serc! Pozdrawiam Ukraińców, którzy walczą za swój dom i rodziny! Wierzę, że zwyciężycie rosyjskiego dyktatora, bo jesteście silni, a cały cywilizowany świat jest z Wami!

Grzegorz Ambroziak

Oficjalna strona rządowa do koordynacji pomocy dla uchodźców:

https://pomagamukrainie.gov.pl/

Skip to content