Biuletyn Informacji Publicznej

Urząd czynny:
Poniedziałek, wtorek, czwartek: 7:30-15:30
środa: 7:30-16:30
piątek: 7:30-14:30

WOŚP w Żychlinie – podsumowanie działalności Sztabu 316

Sztab 316 w Zespole Szkół nr 1 w Żychlinie podczas 30 Finału WOŚP zebrał w zbiórce ulicznej 15770,51 zł! Kwota ta urośnie bo Sztab uruchomił wirtualną puszkę Adriana Wasielewskiego, e-Skarbonkę, do której można „wrzucać” pieniądze do 1 lutego do godz. 23:59. Na chwilę obecną w skarbonce jest 3 520zł, które zasilą kwotę uzbieraną przez Sztab 316 (razem 19 290,51zł).

W Sztabie kwestowało 50 wolontariuszy. Wraz z uczniami Liceum Ogólnokształcącego im. A. Mickiewicza w Żychlinie w akcji brali udział uczniowie Szkół Podstawowych nr 1 i 2 w Żychlinie oraz kilkoro wolontariuszy z SP z Pniewa. Swoje puszki stacjonarne miała także Szkoła Podstawowa w Grabowie i Przedszkole nr 2.

Na stronie WOŚP w Żychlinie na portalu Facebook odbywały się licytacje gadżetów Wielkiej Orkiestry (koszulki, kubki, kalendarze, breloki) oraz przedmiotów i usług podarowanych na rzecz WOŚP przez lokalne firmy, osoby prywatne oraz kluby sportowe. Serdecznie dziękujemy Urzędowi Gminy Żychlin za przekazanie gadżetów z logo miasta i wypożyczenie maskotki miasta- Nudzimisia, ale przede wszystkim za wieloletnią współpracę i ogromne wsparcie dla naszych działań.

Dużym powodzeniem podczas licytacji cieszyły się akcesoria sportowe: dziękujemy Volley Team Żychlin,  Bone Breakers i MKS Żychlin. Na aukcje trafiły także przedmioty typu hand-made: koc, torby, maskotki, koszyczki. Dziękujemy serdecznie: pani Renacie Ubysz, Warsztatom Terapii Zajęciowej w Żychlinie, Wiktorii Liwarskiej za przepięknie namalowane serce WOŚP (kurtka została wylicytowana za 400zł!), wszystkim darczyńcom, którzy wystawili na licytacje na rzecz WOŚP swoje usługi kosmetyczne, pielęgnacyjne, bukiety kwiatów czy zestawy prezentowe. Gratką licytacji była replika okularów Jurka Owsiaka, przysłana Sztabowi jako nagroda za wzorowe rozliczanie dotychczasowych zbiórek publicznych. Oprawy z dołączonym certyfikatem autentyczności z numerem seryjnym i podpisem Jurka Owsiaka zostały zlicytowane za 350 zł.  

Z całego serca dziękujemy sponsorom: Piekarni Wojciechowscy z Pniewa, firmie Cargill Dobrzelin, panu Maciejowi Król, pani Maryli Szymańskiej oraz wszystkim osobom, które upiekły ciasta. Gorące podziękowania dla niezawodnych pań ze Stołówki Szkolnej oraz Dyrekcji Zespołu Szkół nr 1 w Żychlinie.

Ale najpiękniej dziękuję NIEZAWODNEMU SZTABOWI, wszystkim opiekunom, którzy liczyli pieniądze w Sztabie, siedzieli przy komputerach, rozliczali licytacje i robili herbatkę zmarzniętym i przede wszystkim WOLONTARIUSZOM! To oni pomimo wiatru i deszczu nosili przemoknięte puszki z nadzieją na uzbieranie jak największej kwoty na rzecz okulistyki dziecięcej!

Serdeczne dzięki – macie wielkie, gorące serca, przytulamy mocno!!!!

Mały Żychlin wiele może!

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy w jakiejkolwiek formie dorzucili się do zbiórki!!! 

                                                                                                                              Szef Sztabu 316

                                                                                                                              Anna Chańko

Skip to content