Biuletyn Informacji Publicznej

Urząd czynny:
Poniedziałek, wtorek, czwartek: 7:30-15:30
środa: 7:30-16:30
piątek: 7:30-14:30

Uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości

11 listopada to dzień, w którym wszyscy Polacy świętują odzyskanie wolności, po długim czasie niewoli i niebycie na mapach świata.

103 rocznicę niepodległości rozpoczęliśmy na sportowo Turniejem Tenisa Stołowego o  Puchar Burmistrza Gminy, w którym udział wzięło 16 zawodników. Swoich sił spróbował również burmistrz Ambroziak. Niestety poziom turnieju oraz umiejętności zawodników nie pozwoliły na zajęcie wysokiej lokaty. Najlepszym zawodnikiem turnieju został pan Andrzej Popielarczyk przed Przemysławem Dąbrowskim, Mirosławem Kalińskim oraz Pawłem Włodarczykiem. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal za udział w Turnieju, a osoby na podium otrzymały dodatkowo statuetki i puchar.

Dalsza część uroczystości odbyła się pod wieczór na placu przy fontannie w centrum miasta. To tutaj po wspólnym odśpiewaniu hymnu państwowego oraz wysłuchaniu okolicznościowego przemówienia Burmistrza Gminy Żychlin, zebrani na placu mieszkańcy mogli oglądać wspaniały występ Teatru Ognia Azis Light. Wykonawcy zaprezentowali widowisko zawierające najważniejsze elementy naszej historii związane z odzyskaniem niepodległości.

Po przedstawieniu, w asyście pocztów sztandarowych, nastąpił przemarsz do kościoła parafialnego, gdzie odbyła się msza dziękczynna w intencji ojczyzny.

Warto również nadmienić, iż w tym dniu zaplanowano rozgrywki III ligi piłki siatkowej mężczyzn. Volley Team Żychlin zmierzył się z liderem tabeli KS Lechia Tomaszów Mazowiecki. Mecz rozpoczął się od wspólnego odśpiewania hymnu państwowego, a zakończył zwycięstwem żychlińskiej drużyny.

Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację gminnych obchodów Narodowego Święta Niepodległości, oraz wszystkim, którzy wzięli w nich udział. Dziękujemy również tym, którzy w jakikolwiek sposób uczcili pamięć odzyskania przez Polskę niepodległości.

Skip to content