Biuletyn Informacji Publicznej

Urząd czynny:
Poniedziałek, wtorek, czwartek: 7:30-15:30
środa: 7:30-16:30
piątek: 7:30-14:30

Pasowanie na starszaka w przedszkolu

Tradycją w Przedszkolu Samorządowym Nr 1 w Żychlinie jest Pasowanie dzieci z najstarszej grupy na STARSZAKÓW.

W tym roku uroczystość ta odbyła się 22 października 2021r. Do Pasowania przystąpiły dzieci 6-letnie z grupy IV prowadzonej przez p. Renatę Kwiatkowską, które w roku ubiegłym obrały sobie nazwę grupy – Nudzimisie. Powodem zmiany nazwy grupy była sympatia Dzieci do bohaterów serii książek p. Rafała Klimczaka o Nudzimisiach.

Wobec tego, w tak ważnym dla dzieci dniu nie mogło zabraknąć na Pasowaniu “honorowego obywatela Żychlina”, jakim jest Nudzimiś Hubek. Gość, ku wielkiej radości i zaskoczeniu dzieci zjawił się niespodziewanie. Dyrektor Przedszkola Samorządowego Nr 1 p. Ewa Florczak poprosiła Hubka o przejęcie zaszczytnej funkcji pasowania każdego z 6-latków na STARSZAKA – NUDZIMISIA.

Dzieci po części artystycznej, w której zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne, w uroczystym Akcie Ślubowania obiecały godnie reprezentować swoją najstarszą grupę. Obecni na uroczystości Rodzice ślubowali być zawsze blisko dzieci, słuchać ich, doceniać każde nawet najmniejsze osiągnięcie i kochać je bezwarunkowo.

Po pasowaniu każde dziecko otrzymało pamiątkowy dyplom oraz upominek od Nudzimisia – kolorowy worek z podobizną Nudzimisia Hubka, a w nim słodycze od przedszkola i okolicznościowy medal od Rodziców.

Uroczystość zakończyła się wspólnym zdjęciem oraz poczęstunkiem dla Dzieci zorganizowanym przez Rodziców.

Skip to content