Biuletyn Informacji Publicznej

Urząd czynny:
Poniedziałek, wtorek, czwartek: 7:30-15:30
środa: 7:30-16:30
piątek: 7:30-14:30

Agnieszka Osiecka Orientalnie

15 października 2021 roku w Żychlińskim Domu Kultury, mieliśmy przyjemność gościć artystów tworzących grupę “Sentido”, którzy zaprezentowali żychlińskiej publiczności wyjątkowy projekt muzyczny “Agnieszka Osiecka. Orientalnie”. W projekcie tym, twórcy sięgnęli do bogatej twórczości Osieckiej, czerpiąc z niej to, co najlepsze i wzbogacając ją swoją wrażliwością, odczytali ją na nowo. Artyści ubrali znane i lubiane piosenki Osieckiej w orientalny płaszcz muzyczny, nadając im nietuzinkowy styl, świeżą jakość i nową duszę.

Piątkowy koncert był okazją do spotkania się zarówno z ogólnie znaną twórczością Agnieszki Osieckiej, jak również oryginalną ich interpretacją w orientalnym stylu. Usłyszeliśmy takie przeboje Osieckiej jak, “Ucisz serce”, “Chwalmy Pana”, “Nie żałuję”, “Wariatka tańczy”, “Niech żyje bal” i inne.

W składzie zespołu “Sentido” wystąpili:

Kaja Mianowana – niezależna wokalistka i aktorka scen musicalowych, absolwentka Wydziału Wokalno-Aktorskiego Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie o specjalności muzyka dawna.
Arad Emamgholi – urodzony w irańskim Kurdystanie, wirtuoz gry na dafie (tradycyjnym irańskim bębnie obręczowym) od pięciu lat na stałe mieszka w Polsce.
Piotr Kopietz – multiistrumentalista, aranżer, kompozytor, absolwent Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie akordeonu. Laureat wielu konkursów muzycznych, ogólnopolskich jak i międzynarodowych.

Serdecznie dziękujemy za możliwość wysłuchania koncertu w niezwykłej interpretacji muzyków z grupy “Sentido”.  Życzymy wielu sukcesów i wielu innych, równie interesujących projektów muzycznych.

Zobacz zdjęcia

żródło: ŻDK

Skip to content