Biuletyn Informacji Publicznej

Urząd czynny:
Poniedziałek, wtorek, czwartek: 7:30-15:30
środa: 7:30-16:30
piątek: 7:30-14:30

Inauguracja nowego roku akademickiego 2021/2022 Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Żychlinie

1 października, po raz jedenasty, nastąpiła uroczysta inauguracja nowego roku akademickiego 2021/2022 Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Żychlińskim Domu Kultury. Po długiej przerwie związanej z sytuacją epidemiologiczną, ŻDK ponownie wychodzi z serią wykładów i zajęć nie tylko dla seniorów.

1 października, po raz jedenasty, nastąpiła uroczysta inauguracja nowego roku akademickiego 2021/2022 Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Żychlińskim Domu Kultury. Po długiej przerwie związanej z sytuacją epidemiczną, ŻDK ponownie wychodzi z serią wykładów i zajęć nie tylko dla seniorów.

Po tak długiej absencji warto podkreślić, że udział w zajęciach to same korzyści; rozwój osobowości, stworzenie i umacnianie więzi społecznych, rozwój zainteresowań i osiągniętej wiedzy, przekazanie społeczeństwu osobistych doświadczeń, dalszy, aktywny udział w życiu społecznym. Warto zaznaczyć również, że UTW przygotowują seniorów do życia w nowych, szybko zmieniających się warunkach i dają im możliwość prowadzenia twórczego oraz aktywnego trybu życia.

Na inauguracji roku akademickiego oprócz słuchaczy, gościli: Pani Przewodnicząca Rady Miejskiej w Żychlinie Elżbieta Sikora oraz Wiceburmistrz Gminy Żychlin Zbigniew Gałązka.

W tym wyjątkowym dniu, uczczono również minutą ciszy pamięć Pani Justyny Brzozowskiej – wieloletniego pracownika ŻDK i koordynatora UTW, która w sposób nagły i nieoczekiwany odeszła z tego świata.

Po uroczystym odśpiewaniu Gaudeamus igitur, wszyscy wysłuchali montażu poetycko – muzycznego pt.: ”Fatamorgana” w wykonaniu Państwa Agnieszki i Andrzeja Wichrowskich w towarzystwie Pani Renaty Dziuby.

Wszystkim słuchaczom życzymy wytrwałości i zapału do nauki w tym nowym roku akademickim.

Zaplanowane zajęcia odbywają się zgodnie z wytycznymi i zaleceniami MKiDN oraz uzgodnionych i zaakceptowanych przez GIS.

Skip to content