Urząd czynny:
Poniedziałek, wtorek, czwartek: 7:30-15:30
środa: 7:30-16:30
piątek: 7:30-14:30
Apel Pamięci w 82. rocznicę agresji radzieckiej na Polskę i 81. rocznicę zbrodni katyńskiej

Uczestniczyli w nim przedstawiciele Urzędu Gminy w Żychlinie i członkowie Towarzystwa Miłośników Historii Żychlina. Zostały również złożone wiązanki kwiatów w imieniu Stowarzyszenia Dzieci Wojny i Grupy Operacyjnej „Bzura ‘39’.
Apel prowadziła prezes TMHŻ Anna Wrzesińska. Wspólnie uczciliśmy pamięć tych wszystkich obywateli polskich, którzy cierpieli i ginęli w wyniku tego zdradzieckiego ataku na Rzeczpospolitą Polską i jego konsekwencji.
17 września 1939 r., łamiąc obowiązujący polsko-sowiecki pakt o nieagresji, Armia Czerwona wkroczyła na teren Polski, realizując tym samym ustalenia paktu Ribbentrop-Mołotow. Konsekwencją sojuszu tych dwóch państw totalitarnych był rozbiór osamotnionej w walce z dwoma agresorami Polski.
17 września 1939 r. miał też miejsce bestialski nalot samolotów niemieckich na pobliski Luszyn, gdzie zostały zbombardowane tabory Wojska Polskiego, o czym przypomniał Andrzej Matuszewski. Burmistrz Grzegorz Ambroziak przybliżył sylwetkę dwojga z wielu ofiar totalitaryzmu sowieckiego – Henryka Ciborowskiego i jego żony Leokadii. Mają oni na cmentarzu w Żychlinie swój symboliczny grób, gdyż po agresji na Polskę zostali aresztowani przez NKWD i nigdy nie wrócili do Polski.
Henryk Ciborowski był wybitnym działaczem samorządowym, burmistrzem trzech miast: Brześcia Kujawskiego, Piaseczna i Łap. Dla uczczenia ich pamięci na ich symbolicznym grobie zostały złożone kwiaty i zapalone znicze.
Prezes TMHŻ Anna Wrzesińska