Biuletyn Informacji Publicznej

Urząd czynny:
Poniedziałek, wtorek, czwartek: 7:30-15:30
środa: 7:30-16:30
piątek: 7:30-14:30

Na dożynkach dzielimy się chlebem i miodem

Wydarzenie rozpoczęło się  od poświęcenia wieńcy i koszy dożynkowych przygotowanych przez mieszkańców  Kruków, Budzynia, Rakowca, Buszkówka, Żabikowa oraz przedstawicieli Kół Żywego Różańca i władz samorządowych naszej gminy. Zwieńczeniem uroczystości był poczęstunek chlebem i miodem.

5 września 2021 r.  w  kościele parafialnym w Żychlinie odbyła się msza święta dziękczynna za zebrane plony, którą koncelebrowali Proboszcz ks. Wiesław Frelek oraz ks. Jacek Zieliński. Starostami dożynek byli Państwo Szymańscy z Pasieki. W uroczystościach wzięły udział również  władze samorządowe naszej gminy w osobie Burmistrza Grzegorza Ambroziaka oraz  Przewodniczącej Rady Miejskiej Elżbiety Sikory, jak również władze sąsiadującej Gminy Pacyna. Oprawę muzyczną wydarzenia zapewnili: Kapela Dobrzeliniacy oraz zespół Śleszynianki

Wydarzenie rozpoczęło się  od poświęcenia wieńcy i koszy dożynkowych przygotowanych przez mieszkańców  Kruków, Budzynia, Rakowca, Buszkówka, Żabikowa oraz przedstawicieli Kół Żywego Różańca i władz samorządowych naszej gminy. Zwieńczeniem uroczystości był poczęstunek chlebem i miodem.

Dożynki to szczególny czas podziękowania Bogu za zebrane plony, a człowiekowi za pracę i trud wniesiony w pozyskanie „doczesnego chleba”. Dziękujemy więc wszystkim rolnikom, szczególnie tym z naszej gminy, za Wasze poświęcenie, za umiłowanie ziemi, za pracę i wiarę, że zasiane ziarno przyniesie obfite zbiory . To dzięki Wam nie brakuje nam pokarmu na naszych stołach. Życzymy aby najbliższy rok pracy na roli, przyniósł wiele radości oraz by ziemia wydała jak najlepsze plony.

Skip to content