Biuletyn Informacji Publicznej

Urząd czynny:
Poniedziałek, wtorek, czwartek: 7:30-15:30
środa: 7:30-16:30
piątek: 7:30-14:30

Mobilny punkt szczepień przeciw COVID-19

2 września br. w Sali Konferencyjnej Urzędu Gminy w Żychlinie działał Mobilny Punkt Szczepień przeciw COVID 19, w którym odbywały się szczepienia bez rejestracji jedną dawką preparatu Johnson&Johnson. Na zachętę i dla promocji akcji na “pierwszy ogień” poszedł nasz burmistrz. Akcja cieszyła się zainteresowaniem a od początku ustawiła się pokaźna kolejka chętnych.

Podczas akcji zaszczepiło się 55 mieszkańców naszej gminy. Jak podkreślają członkowie ekipy szczepiącej, to dobry wynik w porównaniu do ostatnio przeprowadzonych akcji. Warto również dodać, że w Żychlinie nie zmarnowała się ani jedna szczepionka, z puli która była przeznaczona do użycia!

Niestety, osób zaszczepionych nadal jest stanowczo za mało. Zachęcamy i apelujemy – SZCZEPMY SIĘ!!! Dotyczy to również ozdrowieńców, dla których po okresie kilku miesięcy od zachorowania szczepionka jest dodatkową ochroną przed ciężkim ewentualnym przebiegiem choroby w przyszłości.  

“Drodzy Mieszkańcy, Covid nie ustąpił pola i nadal jest poważnym zagrożeniem dla wydolności służby zdrowia. Kolejna fala może wywołać nowy kryzys i zmusić rząd do ogłoszenia lokalnie obostrzeń wśród powiatów o najmniej wyszczepionej populacji. Nasze wskaźniki nie osiągnęły jeszcze 50%, a dla bezpieczeństwa powinny przekroczyć 65-75%. Dlatego zachęcam tych z Państwa, którzy odkładają decyzję o zaszczepieniu do działania, bo powroty dzieci do szkół po wakacjach mogą przynieść pogorszenie sytuacji” 

Burmistrz Żychlina
Grzegorz Ambroziak 

Skip to content