Biuletyn Informacji Publicznej

Urząd czynny:
Poniedziałek, wtorek, czwartek: 7:30-15:30
środa: 7:30-16:30
piątek: 7:30-14:30

Wyścig kolarski ulicami Żychlina

W niedzielę 13 czerwca w Żychlinie rozegrany został piąty, a zarazem ostatni etap ŻTC BIKE RACE 2021 przed Mistrzostwami Polski Masters i Cyklosport ze startu wspólnego w kolarstwie szosowym oraz bieg towarzyszący ulicami Żychlina.

Na starcie biegu stanęło 53 zawodników. Najlepszym na dystansie 10 km okazał się Patryk Kwasiborski z Sierpca, wśród pań, najlepszą okazała się Agnieszka Kajak reprezentująca Rozbieganych Żychlin. Na dystansie 5 km najszybszą biegaczką była Agnieszka Pachniewska z Płocka, najszybszym biegaczem Jarosław Kulik z Legionowa.

Wyścig kolarski to już ponad 100 kolarzy z całej Polski, wśród których było aż 17 pań.

Zawodnicy na trasie musieli zmagać się nie tylko ze swoimi słabościami, ale także z trudnymi warunkami atmosferycznymi, silniejsze podmuchy wiatru potrafiły niejednemu pokrzyżować plany na ucieczkę.

W kategoriach, które miały do przejechania najdłuższy dystans, a zatem M20 i M30 w Żychlinie triumfowali odpowiednio Błażejewski Michał (ASE TREK GDYNIA) i Krupiński Tomasz (TOK INVEST) z Kleszczowa. Na 3 miejscu w swojej grupie wiekowej uplasował się Adam Studziński reprezentujący rodzimy Klub Kolarski z Żychlina

Pełne wyniki zawodów zarówno biegowych jak i kolarskich, dostępne są na stronie www.ztc.pl.

Organizatorem imprezy sportowej było Żyrardowskie Towarzystwo Cyklistów przy współudziale Gminy Żychlin.

Dziękujemy organizatorom, Klubowi Kolarskiemu z Żychlina z Adamem Studzińskim na czele, dziękujemy Policji z Kutna, Żychlina i Łowicza, strażakom z Ochotniczych Straży Pożarnych z Żychlina, Śleszyna, Chochołowa, Dobrzelina oraz OSP EMIT.

Dziękujemy mieszkańcom za zrozumienie i dostosowanie się do utrudnień wynikających z organizacji wydarzenia oraz za doping na trasie i mecie zawodów.

Z relacji zawodników biorących udział w żychlińskim wydarzeniu wiemy, że są oni bardzo zadowoleni z organizacji jak i przebiegu zawodów i na pewno przybędą na kolejną edycję zawodów do naszego miasta.

Skip to content