Biuletyn Informacji Publicznej

Urząd czynny:
Poniedziałek, wtorek, czwartek: 7:30-15:30
środa: 7:30-16:30
piątek: 7:30-14:30

Szczepienia przeciw COVID-19

Od wielu miesięcy świat walczy z pandemią koronawirusa. Choroba COVID-19 zbiera tragiczne żniwo i niestety nie było widać poprawy sytuacji. Remedium na to ogólnoświatowe zagrożenie mają być szczepienia, które w Polsce rozpoczęły się w ostatnią niedzielę.

Mam nadzieję, że większość z nas zdecyduje się na szczepienie, co może pomóc nam zabezpieczyć siebie i swoich bliski, przyjaciół i współpracowników. Pomoże nam wreszcie wrócić do normalnego życia. Zwracam się do mieszkańców z apelem o przemyślenie swojej decyzji i dokładne sprawdzenie źródła informacji nt. szczepionek ponieważ w internecie pojawia się wiele fałszywych informacji o ich szkodliwości.

Mam zaufanie do specjalistów i autorytetów medycznych, osób takich jak prof. Krzysztof Simon czy dr Paweł Grzesiowki i uważam, że masowe szczepienia mogą pomóc zwalczyć pandemię. Sam się zaszczepię dla przykładu w pierwszym, dostępnym dla mojej grupy zawodowej terminie. To ważne, żebyśmy przyjęli odpowiedzialną postawę, ponieważ bez naszego czynnego udziału nie uda się pokonać zagrożenia.

Poniżej zamieszczam linki do stron, na których znajdują się ważne informacje źródłowe. Warto przeczytać i upewnić się, że sensacje o szczepionkach, które przekazujemy sobie w formie plotek, są wyssanymi z palca bzdurami, jak „płaska ziemia” czy szkodliwość różnych „tajemniczych fal”.

Narodowy Program Szczepień przeciw COVID-19 (żródło: gov.pl)

Czy szczepionka mRNA przeciw COVID-19 modyfikuje ludzki genom? (żródło: szczepienia.info)

Bardzo proszę, jeśli jest Pani, jest Pan przekonana/y, że szczepienia to zło, nie straszcie innych osób, bo szczepionka może pomóc uratować czyjeś życie!

Pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkim dobrego zdrowia!

Grzegorz Ambroziak
Burmistrz Żychlina

Skip to content