Biuletyn Informacji Publicznej

Urząd czynny:
Poniedziałek, wtorek, czwartek: 7:30-15:30
środa: 7:30-16:30
piątek: 7:30-14:30

Stypendium naukowe Marszałka Województwa Łódzkiego dla uczennicy Zespołu Szkół w  Żychlinie

Marszałek Województwa Łódzkiego nagrodził uczniów i studentów z regionu łódzkiego za znaczące osiągnięcia w dziedzinie nauki przyznając im stypendia naukowe. W tegorocznej edycji w kategorii „uczeń” złożone zostały 103 wnioski z 55 szkół ponadpodstawowych. Wśród 22 nagrodzonych osób znalazła się uczennica II Liceum Ogólnokształcącego im. Bohaterów Września 1939 roku w Zespole Szkół w Żychlinie – Zofia Czaja.
W powiecie kutnowskim takie stypendium otrzymały 3 osoby. Jesteśmy bardzo dumni z Zosi, gdyż bardzo trudno jest otrzymać tą prestiżową nagrodę. Trzeba wykazać się znacznymi osiągnięciami naukowymi. Stypendium Naukowe Marszałka Województwa Łódzkiego w kategorii „uczeń” ma charakter szczególnego wyróżnienia i gratyfikowania osoby, która osiągnęła znaczący sukces związany z nauką i edukacją.
Zosia jest uczennicą klasy pierwszej  II Liceum Ogólnokształcącego im. Bohaterów Września 1939 roku w Zespole Szkół w Żychlinie (profil biologiczno-chemiczny) Jej zainteresowania koncentrują się głównie na przedmiotach przyrodniczych oraz językowych – jej pasją jest język angielski, biologia i chemia. W przyszłości chciałaby podjąć studia w języku angielskim w zakresie ekologii i ochrony środowiska oraz kontynuować działalność związaną z projektami międzynarodowymi. Brała udział w ośmiu projektach Erasmus+, uczestnicząc w wymianach międzynarodowych. Czynnie bierze udział w akcjach i projektach na rzecz osób potrzebujących oraz angażuje się w wolontariat. Otrzymane stypendium zamierza wydatkować na dalszą naukę języka angielskiego oraz rozwijanie swojej pasji.

Gratulujemy Zosi i życzymy dalszych sukcesów:)

http://www.intelektualne.lodzkie.pl/component/k2/item/132-stypendia-naukowe-marszalka-wojewodztwa-lodzkiego-dla-uczniow-i-studentow-w-2020-roku-przyznane

Skip to content