Biuletyn Informacji Publicznej

Urząd czynny:
Poniedziałek, wtorek, czwartek: 7:30-15:30
środa: 7:30-16:30
piątek: 7:30-14:30

Życzenia z okazji zakończenia roku szkolnego!

Szkoła Podstawowa im. Marii Kownackiej w Grabowie

Szkoła Podstawowa Nr 1 w Żychlinie

Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Żychlinie

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Żychlinie

Przedszkole Samorządowe Nr 1 w Żychlinie

Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii „DoMOStwo” w Żychlinie

Zespół Szkół przy ul. Narutowicza 88 w Żychlinie

Społeczna Szkoła Podstawowa i Przedszkole w Orątkach

 

Szanowna dyrekcjo, Drodzy uczniowie, Szanowni Państwo, nauczyciele, pracownicy szkoły  i rodzice !

Dzień zakończenia roku szkolnego jest wyjątkowym dniem w życiu szkolnej społeczności. Dla uczniów to początek pięknych chwil wakacyjnej przygody, słońca i nowych przyjaźni.
Każdy, czy młodszy, czy już dojrzały członek szkolnej rodziny, czeka na ten dzień z dużą niecierpliwością. Tym bardziej w obecnym roku, który był jednym z najtrudniejszych okresów w historii szkolnictwa w Polsce. Musieliśmy zderzyć się z trudami funkcjonowania i nauki zdalnej
w niebezpiecznym dla wszystkich czasie pandemii.

Po kilku miesiącach niepokoju i ponadnormatywnej pracy uczniów, nauczycieli oraz rodziców, możecie odetchnąć, nabrać sił i z nadzieją oczekiwać rozpoczęcia kolejnego roku szkolnego. Z nadzieją, że wrócimy do normalności, do wspólnej nauki w ławach szkolnych, gwaru na korytarzach i szkolnych boiskach.

Dziś, za pośrednictwem krótkiego listu, chciałbym serdecznie podziękować całej szkolnej społeczności, dyrekcji, nauczycielom, pracownikom oraz uczniom i rodzicom, za wspólny wysiłek w tym wyjątkowym okresie.

Pragnę z całego serca życzyć wszystkim wspaniałych wakacji, wiele odpoczynku, pięknej pogody, odreagowania stresu i pełni sił do powrotu w szkolne mury.

Realizujcie swoje plany i marzenia związane z wakacjami. Dla Was uczniów, to przywilej dzieciństwa i młodości, ale musicie pamiętać, że cały czas trzeba o siebie dbać.

Niech ten okres miesięcy wakacyjnych pozwoli na moment zapomnieć o minionych tygodniach wszystkim dorosłym, niech przyniesie zadowolenie i uwolni od stresu zdalnej nauki i obaw o przyszłość.

Jeszcze raz wszystkim dziękuję za całoroczny wysiłek i poświęcenie. Gratuluję wszystkich wyników w nauce. Życzę, żeby wysiłki wychowawcze i praca edukacyjna z dziećmi przynosiła oczekiwane rezultaty.

Rok szkolny 2019/2020 uważam za zakończony.

W imieniu samorządowców z wyrazami szacunku
Grzegorz Ambroziak
Burmistrz Gminy Żychlin

 

 

Skip to content