Biuletyn Informacji Publicznej

Urząd czynny:
Poniedziałek, wtorek, czwartek: 7:30-15:30
środa: 7:30-16:30
piątek: 7:30-14:30

Gazyfikacja miasta i gminy – aktualizacja

Rozpoczęte przed trzema tygodniami prace budowlane związane z wykonaniem sieci przesyłowych gazu wzbudzają ogromne zainteresowanie mieszkańców. Odbieramy wiele telefonów z pytaniem o termin budowy przyłączy do domków jednorodzinnych, ale musimy prosić o cierpliwość! Co prawda przyspieszono rozpoczęcie prac w Żychlinie, które planowane były wstępnie na 2021 rok, ale Inwestor nie ma jeszcze pozwolenia na budowę źródła, czyli stacji regazyfikacji.  

Obecnie realizowana inwestycja to ogromny projekt inwestycyjny, który docelowo obejmować ma aż 300 gmin! Do maja wykonano prace w ponad 120 z nich, budując sieci przesyłowe długości ponad 1.700 km. Z uwagi na rozmiary inwestycji, prace budowlane podzielone są na wiele etapów, a na obecnym, wykonywana jest u nas główna magistrala sieci przesyłowej ok. 8,5 km, która jest częścią robót budowlanych w kilku gminach. Pozwoli to na przyspieszenie uruchomienia dostaw gazu.

Harmonogram prac realizowanej inwestycji opracowany przez Inwestora, z uwagi na brak „źródła”, nie obejmuje przyłączy, tylko samą magistralę, a termin naboru wniosków od mieszkańców zależy właśnie od zakończenia budowy „źródła”. Stacja powstanie w Dobrzelinie na terenie podstrefy ŁSSE. Trwa procedura zmierzająca do uzyskania pozwolenia na budowę.

Inwestor, czyli PSG Sp. z o.o. Zakład Gazowniczy w Łodzi, za pośrednictwem lokalnych kanałów informacyjnych (m.in. poprzez naszą stronę www i tablice ogłoszeń) poinformuje o rozpoczęciu naboru wniosków przyłączeniowych. Prowadzone pomiędzy Zarządem Gminy Żychlin a przedstawicielami Inwestora rozmowy o realizacji inwestycji obejmowały zapewnienie dostaw dla terenów mieszkaniowych. Planowane zakończenie realizacji całości inwestycji przypada na koniec lata 2021 roku.

O dalszych działaniach Inwestora będziemy informować Państwa na bieżąco, więc prosimy o śledzenie naszej strony i profilu Facebook.

 

 

 

 

 

Skip to content