Biuletyn Informacji Publicznej

Urząd czynny:
Poniedziałek, wtorek, czwartek: 7:30-15:30
środa: 7:30-16:30
piątek: 7:30-14:30

O jubileuszu samorządu od Prezesa Związku Miast Polskich

Chciałbym nam wszystkich życzyć, aby dzięki mobilizacji całego naszego środowiska, udało się wspólnie obronić silny do tej pory samorząd..

27 maja obchodzimy Dzień Samorządu Terytorialnego. W tym roku tego dnia wspominamy w sposób szczególny pierwsze całkowicie wolne i demokratyczne wybory w Polsce po II wojnie światowej – wybory do rad gmin, które odbyły się 27 maja 1990 roku. Dziś mija dokładnie 30 lat od tamtego dnia.

Z tej okazji wszystkim pracownikom samorządowym, radnym, burmistrzom i prezydentom miast życzę niesłabnącego zapału i wytrwałości w pracy; abyście Państwo – mimo trudności i niełatwych czasów – z nie mniejszym niż dotąd powodzeniem rozwijali Wasze miasta i budowali pomyślną przyszłość ich mieszkańców. Życzę Wam, by Wasze wysiłki i zaangażowanie były zauważone i docenione przez Wasze społeczności lokalne, a Wasza praca przynosiła Wam osobistą satysfakcję i spełnienie.

Chciałbym nam wszystkich życzyć, aby dzięki mobilizacji całego naszego środowiska, udało się wspólnie obronić silny do tej pory samorząd, którego zniszczenie mogłoby być trudne do odwrócenia i niezwykle szkodliwe dla państwa oraz całej polskiej społeczności.

W sposób szczególny zapraszam dziś do zajrzenia na stronę internetową Związku Miast Polskich (www.miasta.pl). Znajdziecie tam Państwo materiały przygotowane specjalnie na 30-lecie samorządu terytorialnego – wywiady z samorządowcami, kalendarium 30-lecia polskiego samorządu i Związku Miast Polskich, wspomnienia o ludziach, którzy budowali samorządność w naszym kraju, refleksje współczesnych liderów polskich miast oraz zwiastun filmu dokumentalnego, nad którym pracujemy.

Raz jeszcze życząc pięknego i radosnego Dnia Samorządu Terytorialnego, zapraszam do lektury!

Zygmunt Frankiewicz
Prezes Związku Miast Polskich

 

http://www.miasta.pl/aktualnosci/30-lat-polskiej-samorzadnosci

Skip to content