Biuletyn Informacji Publicznej

Urząd czynny:
Poniedziałek, wtorek, czwartek: 7:30-15:30
środa: 7:30-16:30
piątek: 7:30-14:30

„Maseczka dla Seniora 65+” podsumowanie akcji

Akcja „Maseczka dla Seniora 65+” cieszyła się wśród mieszkańców dużym zainteresowaniem. Ogółem Gmina Żychlin przygotowała liczbę maseczek zgodną z liczbą osób w wieku 65+ (wg danych ewidencyjnych to 2.691 mieszkańców). Już w pierwszych dwóch dniach otrzymaliśmy ponad 600 zgłoszeń.  

Ponieważ część seniorów korzysta z pomocy rodziny i pozostaje w domach, część seniorów może przebywać u rodzin poza naszą gminą, nie wszyscy chcieli skorzystać z tej formy wsparcia, ponieważ wcześniej zaopatrzyli się w maseczki, nie były one przekazywane do wszystkich seniorów z wykazu, ale na zgłoszenia telefonicznie. Pakiety z instrukcją, w specjalnie oznaczonej kopercie, żeby nie pomylić jej z np. reklamami (często odruchowo wyrzucanymi bez sprawdzania zawartości), trafiały do skrzynek na listy pod zgłoszone adresy. Kolportażem zajmowali się pracownicy Gminnego Centrum Promocji, Urzędu Gminy, przy wydatnym wsparciu wolontariuszy m.in. z Ochotniczych Straży Pożarnych. Za co jeszcze raz bardzo dziękujemy!

Podsumowując naszą akcję i tę prowadzoną w ramach warsztatów szycia przez Żychliński Dom Kultury (do wszystkich grup wiekowych) udało się dostarczyć do rąk mieszkańców, aż 4.042 sztuki maseczek! A Zedek nadal je szyje, więc chętni będą mogli cały czas korzystać.

Wydanych maseczek w ramach akcji dla Seniorów:

Teren wiejski – 586 maseczek na 761 zarejestrowanych seniorów (77% populacji)

Teren miasta – 1.256 maseczek na 1.930 zarejestrowanych seniorów (65% populacji)

Ogółem miasto i gmina Żychlin – 1.842 maseczki na 2.691 zarejestrowanych seniorów (68,5% populacji).

Zedek wydał 2.200 sztuk uszytych przez pracowników i wolontariuszy maseczek rozdając je osobom chętnym bez podziałów wiekowych.

Gmina Żychlin stara się wspierać również służby mundurowe. Kupowany jest sprzęt ochronny dla druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej oraz funkcjonariuszy Komisariatu Policji w Żychlinie (m.in. kombinezony i ochraniacze na buty, maski ochronne różnych rodzajów, przyłbice, rękawiczki i płyny dezynfekcyjne).

Do akcji wsparcia w okresie pandemii dla lokalnych placówek oświatowych, kultury, stowarzyszeń, parafii włączyła się również jedna z lokalnych firm wyposażając w środki dezynfekujące.

Skip to content