Biuletyn Informacji Publicznej

Urząd czynny:
Poniedziałek, wtorek, czwartek: 7:30-15:30
środa: 7:30-16:30
piątek: 7:30-14:30

Biblioteka wraca do pracy

Z uwagi na zdejmowanie kolejnych ograniczeń w działalności instytucji publicznych przez Radę Ministrów, do swojej statutowej działalności, od 11 maja wraca Miejsko–Gminna Biblioteka Publiczna w Żychlinie.

Uruchomienie placówki głównej i filii następuje po stosownych uzgodnieniach z Sanepidem i Burmistrzem. Uruchomione zostanie wypożyczanie książek dla dorosłych i dzieci , zarówno w siedzibie głównej, jak i w filiach, ale bez wolnego dostępu do pomieszczeń z książkami.

Mile widziane jest zamawianie książek telefonicznie:

  • Biblioteka Główna : 24 285 11 69, 
  • Filia w Grzybowie : 24 285 28 02, 
  • Filia w Żychlinie : 575 855 554. 

Przypominamy o zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa, tj. o maseczkach zakrywających usta i nos, rękawiczkach jednorazowych oraz o zachowaniu 2 metrowej odległości.

Jednocześnie informujemy, iż zwrócone książki będą pakowane w jednorazowe worki foliowe i odkładane na okres kwarantanny 10 – 14 dni do magazynu. Okres nie przyjmowania zwrotów oraz okres kwarantanny automatycznie wydłuża terminy zwrotów książek.

W dalszym ciągu w obydwu placówkach nie będą świadczone usługi ksero, dostępu do komputerów i internetu oraz korzystania ze zbiorów na miejscu.

W tym czasie biblioteki pracują w tymczasowych godzinach, tj. poniedziałek – piątek od 11:00 do 16:00.

O powrocie do poprzednich godzin otwarcia biblioteki oraz o ewentualnych innych zmianach Biblioteka poinformuje niezwłocznie czytelników w kolejnych ogłoszeniach.

Skip to content