Biuletyn Informacji Publicznej

Urząd czynny:
Poniedziałek, wtorek, czwartek: 7:30-15:30
środa: 7:30-16:30
piątek: 7:30-14:30

Przedszkola samorządowe rozpoczną pracę

Ponieważ Rada Ministrów wprowadza kolejne łagodzenie zakazów, do pracy w okrojonym zakresie wracają przedszkola. Od poniedziałku 11 maja rozpoczną się zajęcia opiekuńcze dla dzieci pracujących rodziców.

Wytyczne GIS w tym zakresie wymagają przygotowań i opublikowane zostały zbyt późno, żeby przedszkola mogły zacząć pracę już od 6 maja. Trwa doposażanie placówek w środki ochrony osobistej, opracowano wspólne procedury bezpieczeństwa, z sal muszą zostać usunięte przedmioty, które nie podlegają łatwej dezynfekcji.

W tym czasie rodzice czynni zawodowo zgłaszali swoje pociechy na zajęcia. Spośród blisko 340-tu dzieci w wieku przedszkolnym zgłoszono 18-cioro przedszkolaków. W przedszkolu przy 1 Maja – czworo dzieci, w „Dwójce” – ośmioro dzieci  i sześcioro w oddziale przedszkolnym w Grabowie.  Widać więc, że rodzice bardzo ostrożnie podchodzą do kwestii ochrony i z uwagi na panującą pandemię, wolą pozostawić jeszcze swoje maluchy w domu.

Przygotowanie przedszkoli do przyjęcia milusińskich odbywa się na bazie wytycznych GIS:

Wytyczne-dla-przedszkoli-oddziałów-przedszkolnych-w-szkole-podstawowej-i-innych-form-wychowania-przedszkolnego-oraz-instytucji-opieki-nad-dziećmi-w-wieku

https://www.gov.pl/web/edukacja/wytyczne-gis-otwarcie-przedszkoli

Z opracowaną procedurą bezpieczeństwa można zapoznać się m.in. na stronie

http://www.spmkownacka.szkolnastrona.pl/

 

 

Skip to content